Nie tylko treningi

Redakcja / 2008-06-03

Zawodnicy Rugby Club Częstochowa skupiają się nie tylko na celach stricte sportowych. W poniedziałek byli z wizytą w Garnku gdzie odwiedzili festyn zorganizowany dla podopiecznych Dziennego Domu Pobytu dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Częstochowie.

Nasi gracze ubrani w klubowe stroje, wyposażeni w piłki oraz wałek treningowy starali się zainteresować swoją dyscypliną sportu uczestników festynu. Najpierw Maciej Gnych opisał krótko na czym polega rugby i jaka jest jego geneza. Następnie "delegacja", w skład której oprócz Gnycha weszli Mateusz Nowak, Jakub Mitek i Damian Majchrzak, a także dzielni działacze w osobach Katarzyny Sterny i Tomasza Ociepy zaprezentowała kilka elementów gry. W końcowej fazie pokazu z piłką do rugby, a także wałkiem do szarży, zapoznawali się niepełnosprawni.
W przerwie od zabaw ruchowych skorzystaliśmy z gościnności gospodarzy ośrodka, którzy uraczyli nas poczęstunkiem. Naszym przedstawicielom była także dana możliwość pracy przy kole garncarskim, na którym bezskutecznie usiłowali utworzyć jakiekolwiek naczynie. Swoje powołanie wydawał się w tym odnaleźć młynarz naszej drużyny, Damian Majchrzak.
Na koniec jedną z piłek, z podpisami uczestników wizyty, przekazano gospodarzom ośrodka. Spotkanie z częstochowskimi rugbistami przyniosło wiele radości niepełnosprawnym. Jak stwierdził jeden z opiekunów, będą oni mieli co wspominać przez kilka najbliższych dni, z czego niezmiernie się cieszymy.Zobacz też

W Częstochowie juz wiedzą jak smakuje rugby

Rugbiści RCC przed częstochowską...

Blamaż...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.