Drugie miejsce w Zduńskiej Woli

TO / 2011-06-20

Zwycięstwo i porażka, które dały drugie miejsce to bilans RCC w rozegranym w niedzielę turnieju drużyn piętnastkowych w Zduńskiej Woli.

Turniej został rozegrany w formie meczów po 2x20 min. W pierwszym z nich gospodarzy pokonała BBRC Łódź w stosunku 10:5. Ze zwycięzcami tego pojedynku przyszło zmierzyć się częstochowianom w drugim spotkaniu dnia. Przewaga fizyczna łodzian zdecydowała o ich wygranej, bowiem przyłożenia padały po solidnej grze młyna. Zawodnicy BBRC potrafili zdobywać konsekwentnie teren po wejściach w kontakt tuż obok przegrupowania. w ten sposób zdobyli kilkukrotnie przyłożenia, dzięki którym mecz zakończył się wynikiem 17:0.

Nastroje częstochowskiej drużyny poprawiły się znacznie po kolejnym meczu. Lepsze wyszkolenie techniczne oraz organizacja gry były atutem w spotkaniu ze Zduńską Wolą. Mimo iż nasz zespół był blisko zdobycia przyłożenia w pierwszej połowie po akcji ataku, zakończyła się ona wynikiem 0:0. Pierwsze punkty padły po zamianie stron po wykorzystaniu rzutu karnego przez Michała Krzypkowskiego. Nasi zawodnicy kontynuowali ataki, których efektem było przyłożenie Mateusza Nowaka. Celnie podwyższył Michał Krzypkowski i wynik brzmiał 10:0 na korzyść naszej drużyny. Zwiększyć prowadzenie mógł jeszcze zawodnik młodego pokolenia Łukasz Sznober, ale piłkę wypuścił będąc już na polu punktowym. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w turnieju.

W przerwach między spotkaniami, mecze sparingowe w siedmioosobowej odmianie rugby rozgrywały drużyny żeńskie z Częstochowy i Łodzi. W obu przypadkach górą były zawodniczki BBRC.

Zobacz też

Wynik niegodny finału

Inni nie chcą grać, jedzie RCC

Dobre 40 minut to za mało

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.