Wynik niegodny finału

AB / 2011-06-13

Najlepszą drużyną 2 Ligi została Posnania Poznań, po zwycięstwie 41:7 nad RCC.

Zawodnicy Posnanii Posnań wypunktowali Rugby Club Częstochowa w rozegranym w niedzielę meczu finałowym II ligi rugby. Mecz w stolicy Wielkopolski zakończył się wynikiem 41:7 dla miejscowych, jednak obserwatorzy widowiska podkreślali wysoki jak na tę klasę rozgrywek poziom spotkania. Rugby Club Częstochowa mimo iż zajął drugie miejsce w swojej grupie w rozgrywkach regionalnych, otrzymał szansę gry w finale ze względu na wycofanie się drużyny BBRC Łódź. Ponieważ nie stawiła się także żadna z ekip z regionu kujawsko-pomorskiego, turniej finałowy przybrał formę meczu między II zespołem Posnanii i RC Częstochowa.

Częstochowianie dysponowali optymalnym składem, zabrakło jedynie wciąż leczącego kontuzję Kamila Skowrona. Już w pierwszych minutach nasz zespół zepchnął gospodarzy w stronę własnego pola przyłożeń, jednak szansa na zdobycie punktów została zmarnowana dzięki konsekwentnej grze doskonale broniących się przeciwników. Również dalsza część meczu toczyła się z lekką przewagą terytorialną częstochowian. Było to wynikiem dużej ilości rzutów karnych, jakie powodowali miejscowi zawodnicy, po których Mateusz Nowak przenosił grę dalekimi wykopami w aut. Mimo to, nasz zespół nie potrafił posiadania piki skutecznie wykorzystać i przedrzeć się przez stabilną linię obrony poznaniaków. Wystarczająco miejsca na skrzydłach potrafili za to znaleźć dla siebie gracze Posnanii, którzy kilkukrotnie znaleźli tędy drogę do przyłożeń. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się ich pewnym prowadzeniem 17:0.

Jeszcze w trakcie pierwszej częsci gry z powodu odnowienia urazu boisko opuścił Maciej Gnych, a jego miejsce zajął Iain Alexander.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. W tumanach kurzu unoszących się nad przesuszonym i nieco piaszczystym boiskiem kolejne cztery przyłożenia zanotowali zawodnicy Posnanii. W końcowej części spotkania to jednak znów częstochowianie przycisnęli mocno gospodarzy na ich własnym polu obronnym. Honorowe przyłożenie zdobył Michał`Krzypkowski, który następnie skutecznie podwyższył.

Pozytywem niedzielnego meczu w zespole częstochowskim była skuteczna obrona piłki w przegrupowaniach, a także w miarę dobra organizacja w ofensywie. Zawiodła natomiast zupełnie formacja ataku, która zarówno słabo broniła jak i nie stanowiła zagrożenia w akcjach ofensywnych. Z taką grą nie było szans pokonać młodych zawodników Posnanii, których linia obrony była zorganizowana znacznie lepiej niż w przypadku pozostałych drużyn, z którymi miał okazję mierzyć się Rugby Club Częstochowa w rozgrywkach drugiej ligi.

Po meczu zawodnikom obu drużyn wręczono medale za mistrzostwo i wicemistrzostwo II ligi rugby, choć nie da się ukryć, że w tym przypadku srebro to raczej dla naszej drużyna nagroda "na zachętę" i uhonorowanie chęci do jak najczęstszej rywalizacji.

Posniania Poznań - Rugby Club Częstochowa 41:7 (17:0)
Punkty dla RCC: Michał Krzypkowski - 7 (1P, 1pd)
RCC: Królak (Darowicki), Weżgowiec, Balsam (Szymczyk), Dróżdż, Sterna, Fikus, Jakubczak (Sznober), Krzypkowski - Nowak - Mitek - Konefał, Rokosz, Gnych (Alexander), Szczerba (Ociepa), Masalski

Zobacz też

Inni nie chcą grać, jedzie RCC

Dobre 40 minut to za mało

Do Łodzi po zwycięstwo

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.