Inni nie chcą grać, jedzie RCC

MN / 2011-06-11

Już jutro nasi zawodnicy zagrają w finale 2 Ligi w Poznaniu, gdzie zmierzą się z juniorami Posnanii, zwycięzcami rozgrywek w strefie zachodniej.

Zaproszenie do finału to efekt braku woli do udziału w nim zwycięzcy grupy południowej - BBRC Łódź. Zmierzyć się z poznaniakami nie chciały także drużyny z grupy Kujawsko - Pomorskiej i ostatecznie zamiast finałowego turnieju, w niedzielę odbędzie się mecz, którego zwycięzca będzie tryumfatorem rozgrywek 2 Ligi.

Faworytem spotkania są gospodarze, czyli młodzi zawodnicy Posnanii, którzy przygotowują się do finałów Mistrzostw Polski Juniorów, a ledwie tydzień temu wywalczyli vice mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej w odmianie siedmioosobowej. W drużynie prowadzonej przez Jakuba Szczepańskiego jest wielu młodych reprezentantów Polski, a wśród nich zawodnicy z doświadczeniem na boiskach Extraligii.

Nasza drużyna jedzie do Poznania w najmocniejszym zestawieniu, zabraknie jedynie Kamila Skowrona, który nie wrócił jeszcze do treningów po kontuzji odniesionej w kwietniu. - Ostatnio dużo gramy, widzę że zawodnicy złapali dobry rytm. Uważam, że jesteśmy w stanie mocno postawić się Posnanii i sprawić niespodziankę - zapowiada trener Mateusz Nowak.

Finał 2 Ligi:
Posnania II Poznań - Rugby Club Częstochowa
12.06.2011, godz. 15:00

Zobacz też

Dobre 40 minut to za mało

Do Łodzi po zwycięstwo

Wypowiedzi po meczu z Zieloną Górą

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.