Dobre 40 minut to za mało

KM / 2011-06-06

Tylko do połowy meczu zdołali utrzymać tempo gry gospodarzy zawodnicy RCC w meczu 2 Ligi rugby. Później przewagę uzyskali łodzianie i wygrali zasłużenie.

Pierwsze punkty padły łupem miejscowej drużyny. Odpowiedź naszych zawodników była jednak bardzo szybka, w postaci przyłożenia Michała Krzypkowskiego. Cała pierwsza połowa przebiegała w myśl zasady "cios za cios", bo po kolejnym wyjściu na prowadzenie gospodarzy (12:7), siedmioma punktami odpowiedział Daniel Królak i dał w ten sposób prowadzenie swojej drużynie. Ta część spotkania była bardzo zacięta, a żaden z zespołów nie był w stanie zaznaczyć swojej przewagi na boisku. Szczególnie ważne okazały się skuteczne kopy w aut z rzutów karnych, po których nasi zawodnicy zazwyczaj nie mieli problemów z obroną własnych wrzutów. Kiedy już wydawało się, że na przerwę częstochowianie zejdą z dwu punktowym prowadzeniem, nieprzemyślane zachowanie Kuby Jakubczaka dało łodzianom rzut karny, który zamienili na trzy punkty ustalając wynik do przerwy na 15:14.

Początek drugiej części spotkania niewiele różnił się od wcześniejszego obrazu gry. W dalszym ciągu gospodarze mieli fizyczną przewagę w wąskiej grze młyna, z kolei częstochowianie groźni byli szczególnie w akcjach tyłów po stałych fragmetach gry. Na przebieg gry, toczącej się w pełnym słońcu i upalnej temperaturze, w coraz większym stopniu wpływało rosnące zmęczenie. Brak wartościowych zmienników nie pozwolił jednak naszej drużynie utrzymać wcześniejszego tempa gry. Problemy z konsekwentną grą w obronie otworzyły drogę miejscowej drużynie do zdobycia w drugiej części meczu czterach przyłożeń, na które częstochowianie odpowiedzieli tylko dwoma (Mitek - po kontrze, Weżgowiec - po maulu).

BBRC Łódź - Rugby Club Częstochowa 41:26 (15:14)
RCC: Królak, Weżgowiec, Balsam, Darowicki, Dróżdż, Ociepa (Sznober), Krzypkowoski, Jakubczak - Nowak - Mitek, Konefał, Rokosz, Boral, Szczerba - Alexander

Zobacz też

Do Łodzi po zwycięstwo

Wypowiedzi po meczu z Zieloną Górą

Żaki kolejne oczko wyżej

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.