Wypowiedzi po meczu z Zieloną Górą

KM / 2011-05-30

Zapraszamy do przeczytania pomeczowych wypowiedzi naszych zawodników

- Jakub Jakubczak: w pierwszym minutach meczu szybko straciliśmy punkty przez co to my musieliśmy "gonić" przeciwnika. Nasza szybka gra ręką i mocne wejście Maćka doprowadziły na wyrównanie. Mocną stroną była dzisiaj obrona, którą to przeciwnicy gównie sprawdzali obok przegrupowań, lecz po częstych przewinieniach i stratach to my dochodziliśmy do "głosu" i w kolejne punkty zdobywaliśmy już po spokojnej grze. Mecz zaliczam do udanych. Myślę, że wynik jest dobrą prognozą meczu z BBRC na początku czerwca.

- Marcin Szczerba: Myślę że zaowocowały ciężkie treningi przeprowadzane w okresie przygotowawczym, pomimo upalnego dnia zmęczenie nie było tak odczuwalne jak dotychczas. Zagraliśmy ofiarnie w obronie i wyłączając pierwsza akcje gości, po której straciliśmy punkty było naprawdę dobrze. Brakowało nam zwycięstwa, ostatnie mecze graliśmy z silniejszymi drużynami przez co morale mogły nieco spaść, lecz można powiedzieć ze wyciągnęliśmy wnioski z tych porażek i zaprocentowało to w meczu przeciwko Zielonej Gorze.

Zobacz też

Żaki kolejne oczko wyżej

Zwycięski sparing w upale

Czas na Zieloną Górę

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.