Wypowiedzi po meczu z Zieloną Górą

KM / 2011-05-30

Zapraszamy do przeczytania pomeczowych wypowiedzi naszych zawodników

- Jakub Jakubczak: w pierwszym minutach meczu szybko straciliśmy punkty przez co to my musieliśmy "gonić" przeciwnika. Nasza szybka gra ręką i mocne wejście Maćka doprowadziły na wyrównanie. Mocną stroną była dzisiaj obrona, którą to przeciwnicy gównie sprawdzali obok przegrupowań, lecz po częstych przewinieniach i stratach to my dochodziliśmy do "głosu" i w kolejne punkty zdobywaliśmy już po spokojnej grze. Mecz zaliczam do udanych. Myślę, że wynik jest dobrą prognozą meczu z BBRC na początku czerwca.

- Marcin Szczerba: Myślę że zaowocowały ciężkie treningi przeprowadzane w okresie przygotowawczym, pomimo upalnego dnia zmęczenie nie było tak odczuwalne jak dotychczas. Zagraliśmy ofiarnie w obronie i wyłączając pierwsza akcje gości, po której straciliśmy punkty było naprawdę dobrze. Brakowało nam zwycięstwa, ostatnie mecze graliśmy z silniejszymi drużynami przez co morale mogły nieco spaść, lecz można powiedzieć ze wyciągnęliśmy wnioski z tych porażek i zaprocentowało to w meczu przeciwko Zielonej Gorze.

Zobacz też

Żaki kolejne oczko wyżej

Zwycięski sparing w upale

Czas na Zieloną Górę

Już niedługo...

Nie przegap

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.