Żaki kolejne oczko wyżej

MK / 2011-05-26

W ostatnią niedzielę odbył się Memoriał ks. Mieczysława Kuznowicza w Krakowie. Nasi zawodnicy grający w kategorii „żak” zajęli tam 4. miejsce.

Przy bardzo gorącej i słonecznej pogodzie, na bocznym boisku Juvenii rozgrywali swoje mecze nasi młodzi zawodnicy, którzy zostali rozlosowani do grupy B. Wraz z nimi znaleźli się w niej żacy gospodarzy – Juvenii Kraków, a także drugi zespół Biało-Czarnych Nowy Sącz. W grupie A natomiast, boje ze sobą toczyli gracze Czarnych w Bytomiu, Nowej Huty RK i pierwszego zespołu z Nowego Sącza.

W pierwszym meczu nasi zawodnicy pokonali zawodników Biało-Czarnych II, by w kolejnym spotkaniu ulec gospodarzom i zająć drugie miejsce w grupie. Tymczasem w grupie A pierwsze miejsce po dwóch zwycięstwach zajęli Czarni, drugie NHRK, a ostatnie Biało-Czarni I. Mecz o 3. miejsce RCC przegrał z graczami z Nowej Huty, po bardzo wyrównanym meczu. Natomiast w finale po dogrywce wygrali żacy Juvenii.

Mecze fazy grupowej:

Biało-Czarni Nowy Sącz II – RCC 3:5 (2:3)
punkty dla RCC: Klekot (2P), Stobiecki, Szczerba (2P).

Juvenia Kraków – RCC 6:3 (3:2)
punkty dla RCC: Hutny, Klekot, Szczerba.

Mecz o 3. miejsce:
RCC – Nowa Huta Rugby Klub 5:6 (2:4)
punkty dla RCC: Hutny, Jabłoński, Klekot, Popczyk, Szczerba.

Kadra RCC na ten turniej:
Michał Hutny, Maciek Jabłoński, Dawid Jakubowski, Karol Klekot, Piotrek Kuczyński, Kinga Mazur, Maks Ociepa, Daniel Popczyk (kapitan), Konrad Stobiecki, Maciek Szczerba.

Zobacz też

Zwycięski sparing w upale

Czas na Zieloną Górę

Remis, porażka i zwycięstwo

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.