Zwycięski sparing w upale

MN / 2011-05-22

Zawodnicy RCC przełamali złą passę i pokonali w sparingu AZS UZ Zielona Góra 57:7

Nasi zawodnicy wyszli na boisku w dość niecodziennym składzie. Ze względu na kontuzje i wynikające z nich braki kadrowe, w drugiej linii młyna zagrało dwóch zawodników ataku, którzy w po raz pierwszy znaleźli się w zupełnie nowych dla siebie rolach. Mecz zaczął się od nerwowej gry obu stron na niezwykle suchym i twardym tego dnia boisku. Po stracie piłki przez naszych zawodników w przegrupowaniu i szybkiej kontrze gości, to właśnie oni otworzyli wynik spotkania przyłożeniem i wyszli na prowadzenie 7:0.

Odpowiedź naszych zawodników przyszła kilka minut później. W swoim stylu, mocno uderzył grający na środku Maciej Gnych i z przeciwnikiem na "plecach" dotarł na pole punktowe gości. Z każdą kolejną akcją zawodnicy z Zielonej Góry zostawiali co raz więcej luk, zwłaszcza dalej od przegrupowań co naszej drużynie przyniosło kolejne przyłożenia Rokosza i Gnycha. Niestety oprócz przyłożeń obserwowaliśmy także szeroki wachlarz błędów indywidualnych z obu stron. Na przerwę nasi zawodnicy schodzili prowadząc 19:5.

Druga połowa przebiegała już zdecydowanie pod dyktando naszej drużyny. Bardzo ofiarnie w obronie grała zielonogórska formacja młyna, ale przeciwnikom brakowało pomysłu na skuteczną grę po odzyskaniu piłki. Nasi zawodnicy szczególnie duże zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach, gdy do sprawdzenia różnych zagrywek okazje miał atak, który na tle gości prezentował się całkiem dobrze zdobywając osiem z dziewięciu przyłożeń RCC.

Zapamiętać z tego meczu warto przyłożenie Dawida Konefała, który po zespołowej akcji dotarł na pole punktowe w samym narożniku boiska, a cała akcja zaczęła się kilkanaście sekund wcześniej po przeciwnej stronie boiska od wygranego autu.

Kluczem do tak zdecydowanego zwycięstwa była przewaga terytorialna i konsekwentne prowadzenie gry na połowie przeciwnika. Kilku niemądrych zagrań z dzisiejszego meczu powinniśmy się jednak mocno wstydzić, mam nadzieję, że zawodnicy wyciągną wnioski, bo w kolejnym meczu takie błędy mogą nas drogo kosztować - powiedział po meczu trener Mateusz Nowak.

Rewanż w Zielonej Górze 23 czerwca. Najbliższy mecz ligowy nasi zawodnicy rozegrają 5 czerwca w Łodzi z drużyną BBRC.

Rugby Club Częstochowa - AZS UZ Zielona Góra 57:7
Sędziował: J. Malara (Kraków)

Skład RCC:
Królak (6pd), Weżgowiec, Balsam, Dróżdź, Ociepa, Fikus, Szymczyk, Jakubczak (1P), Nowak (1P), Konefał (2P), Mitek, Rokosz (2P), Gnych (2P), Szczerba, Masalski (2P) oraz Sznober, Darowicki

Zobacz też

Czas na Zieloną Górę

Remis, porażka i zwycięstwo

Najmłodsi wracają do gry

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.