W Częstochowie juz wiedzą jak smakuje rugby

Tomasz Ociepa / 2008-06-01

W tegoroczny Dzień Dziecka po raz pierwszy częstochowska publiczność obserwowała zmagania rugbistów RCC. Wszystko za sprawą turnieju "Mini Euro 2008" organizowanego przez KS "Akademia Piłki Nożnej" na stadionie miejskim przy ul. Dąbrowskiego.

Impreza rozpoczęła się kilka minut po godz. 11.00, kiedy na boisko wyszli młodzi adepci lokalnych klubów piłkarskich. Podczas gdy na murawie toczyła się walka między dziecięcymi zespołami, na stoisku przygotowanym przez Rugby Club Częstochowa można było zapoznać się z ulotkami informującymi o działalności klubu czy obejrzeć plakat ze zdjęciami zawodników w akcji.
Około godz. 14.30 na murawie pojawili się gracze naszej drużyny. Rugbowy akcent turnieju rozpoczął się od konkursu kopu jajowatej piłki na odległość. Do udziału w konkursie zgłosiło się kilka osób, a swych sił spróbował również prezes APN, Krzysztof Kołaczyk. Następnie zgromadzonej publiczności zaprezentowane zostały podstawowe elementy gry w rugby, czyli kolejno walka o piłkę przy wrzucie z autu, młyn, a na końcu zgromadzonym na trybunach zaprezentowano efektowną szarżę. Po kilku minutach poświęconych na rozgrzewkę, zawodnicy podzieleni na dwie drużyny rozpoczęli mecz. Jednak w tym meczu nie wynik był najważniejszy - naszym celem było pokazanie, jak interesującym sportem może być ta - mało jeszcze znana w Częstochowie - dyscyplina. Zadanie to zostało przez zawodników wykonane i na boisku zobaczyliśmy "kawałek" przyzwoitego, siódemkowego rugby. Widzowie oglądali zarówno skuteczne zespołowe akcje, jak i pojedyncze rajdy, a także widowiskową grę obronną.
Po spotkaniu zawodnicy podziękowali zgromadzonej publiczności, a na boisko powrócili młodzi piłkarze. Sporym zainteresowaniem cieszył się również wałek treningowy, na którym spore grono młodych piłkarzy przez długi czas próbowało swych sił. I choć w niektórych przypadkach zmagania te dalekie były od znanej z rugbowych boisk klasycznej szarży, to z pewnością przyniosły one dzieciom wiele frajdy, a dla niektórych być może w przyszłości okażą się motywacją do bliższego zainteresowania tą dyscypliną.
Najistotniejszym celem niedzielnej imprezy było zaistnienie RC Częstochowa w świadomości częstochowian i z pewnością został on osiągnięty. Co ważne, działacze APN byli również zadowoleni z występu i wyrazili zainteresowanie dalszą współpracą. Zgromadzona publiczność poznała rugby z bardzo dobrej strony, a zaprezentowany mecz został odebrany pozytywnie. Dobrze rokuje to na przyszłość, jednak należy pamiętać, że jest to dopiero początek długiej drogi w promowaniu tej dyscypliny w lokalnym środowisku.

Zobacz też

Rugbiści RCC przed częstochowską...

Blamaż...

Kierunek: Bolesławiec!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.