Czas na Zieloną Górę

KM / 2011-05-19

Już w najbliższą niedzielę przy ul. Lourdyjskiej Rugby Club Częstochowa zagra kolejny sparing. Tym razem przeciwnikiem naszych zawodników będzie AZS UZ Zielona Góra.

Zielonogórzanie na co dzień grają w II lidze regionalnej (gr. zachodnia) oraz w Polskiej Lidze Rugby 7. Mecz zapowiada się na wyrównany pojedynek, w którym ciężko wskazać faworyta, co nie zmienia faktu, że częstochowianie przed swoją publicznością będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Ciężko pracowaliśmy przez ostatnie miesiące nad naszą obroną i ten element gry będziemy chcieli pokazać z jak najlepszej strony - deklaruje pilnujący na boisku "tyłów" Krzysztof Masalski.

Zapraszamy do obejrzenia tego jakże ciekawie zapowiadającego się meczu.
Rugby Club Częstochowa - AZS UZ Zielona Góra
Niedziela, 22.05.2011, godz. 13:00
ul. Lourdyjska

Także w niedzielę kolejny turniej rozegrają żacy. Tym razem w planach mają start w mogącym się poszczycić się międzynarodową obsadą Memoriale ks. M.J. Kuznowicza w Krakowie. Naszym najmłodszym zawodnikom, życzymy by poszli za ciosem i z Krakowa przywieźli kolejne zwycięstwa.

Zobacz też

Remis, porażka i zwycięstwo

Najmłodsi wracają do gry

Wokół meczu: Wypowiedzi zawodników po meczu z...

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.