Remis, porażka i zwycięstwo

MK / 2011-05-16

W niedzielę w Kasience Małej został rozegrany III Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży. Nasi młodzi zawodnicy występujący w kategorii żak, zajęli 5. miejsce.

RCC znalazł się w grupie A wraz z drużynami RC Gorce Raba Niżna i Juvenia Kraków. W grupie B można było za to oglądać zmagania Czarnych w Bytomiu, Budowlanych Łódź i Biało-Czarnych Nowy Sącz. Po zremisowaniu pierwszego meczu z Juvenią i przegraniu drugiego meczu z drużyną gospodarzy, nasi zawodnicy zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie. W meczu o piąte miejsce przyszło im się zmierzyć z drużyną z Nowego Sącza, nad którą odnieśli pewne zwycięstwo. W finale bezkonkurencyjni okazali się natomiast Budowlani Łódź, którzy pokonali żaków z Raby Niżnej.

Mecze grupowe RCC:
RCC – Juvenia Kraków 2:2 (1:1);
punkty dla RCC: Kinga Mazur (1P), Daniel Popczyk (1P)
RC Gorce Raba Niżna – RCC 2:0 (1:0);

Mecz o 5. miejsce:
RCC – Biało-Czarni Nowy Sącz 7:0 (5:0)
punkty dla RCC: Karol Klekot (3P); Kinga Mazur (2P); Maciej Szczerba (2P)

Kadra RCC na ten turniej: Maciej Jabłoński, Dawid Jakubowskim, Karol Klekot, Kinga Mazur, Maks Ociepa, Daniel Popczyk (kapitan), Konrad Stobiecki, Maciej Szczerba.

Zobacz też

Najmłodsi wracają do gry

Wokół meczu: Wypowiedzi zawodników po meczu z...

Frogsi górą po zaciętym meczu

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.