Wokół meczu: Wypowiedzi zawodników po meczu z Frogs Warszawa

Krzysztof Masalski / 2011-05-11

Zapraszamy do przeczytania wypowiedzi dwóch naszych zawodników, którzy zdobywali punkty w ostatnim pojedynku z drużyną ze stolicy.

Jakub Jakubczak:
- Mecz od początku był wyrównany, mimo że przeciwnicy w pierwszych minutach spotkania częściej byli w posiadaniu piłki. Nasza skuteczna obrona powodowała, że cofaliśmy ich się do własnego pola przyłożeń. O pierwszym straconym przyłożeniu zadecydowały nasze straty. Po paru minutach to my zaczęliśmy dominować na boisku. Dzięki karnemu i szybkiemu wznowieniu udało mi się przyłożyć punkty, co spowodowało, że wróciliśmy do gry, a po podwyższeniu przez Królaka wynik do przerwy wynosił tylko 7:14. Druga połowa także była zacięta, ale goście obronili prowadzenie dzięki grze młyna.

Jakub Sterna:
- Generalnie, mimo porażki mecz ten niewątpliwie uważam za udany. Obydwie drużyny stoczyły wyrównany pojedynek. Cieszę się zarówno z postawy całej drużyny jak i z pierwszych w moim życiu zdobytych punktów w "15-stkach". W dużej mierze założenia postawione przed tym meczem przez trenera zostały przez nas wypełnione. Dzięki ofiarnej i skutecznej grze w obronie w naszym wykonaniu, goście z Warszawy nie mieli łatwego zadania w próbach zdobywania punktów, jednak przewaga fizyczna Frogsów w maulach pozwoliła zdobyć im zdobyć trzy przyłożenia, które wystarczyły do zwycięstwa w tym meczu. Uważam, że był to jeden z lepszych meczy w naszym wykonaniu w ostatnim czasie. Nareszcie efekty wielomiesięcznych przygotowań staja się zauważalne. Widać to chociażby po tym jak udało nam się zmniejszyć dystans do znacznie bardziej doświadczonej od nas drużyny jaką niewątpliwie są Frogsi, a wskazuje na to wynik sobotniego spotkania, zdecydowanie lepszy w porównaniu z ostatnim spotkaniem rozgrywanym w Warszawie (72:22 dla Frogs). Jednak nadal mamy sporo do poprawy myśląc o grze w I lidze, a mecze takie jak ten powinny nas motywować do dalszej, jeszcze cięższej pracy.

Przypomnijmy, że nasi zawodnicy w ostatnim meczu sparingowym ulegli warszawiakom po bardzo zaciętym meczu 14:21.

Zobacz też

Frogsi górą po zaciętym meczu

W weekend z Frogsami

Pierwszy turniej GP Kobiet za nami

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.