Frogsi górą po zaciętym meczu

MN / 2011-05-08

Po raz pierwszy przy ul. Lourdyjskiej zagrali w sobotę zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa. Po twardym i zaciętym meczu ulegli drużynie Frogs Warszawa w stosunku 14:21.

Zawodnicy obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko, w którym ani przez chwilę nie brakowało twardej walki i poświęcenia. Goście, szczególnie w pierwszej połowie, skuteczniej grali w przegrupowaniach dzięki czemu częściej byli w posiadaniu piłki. Ich akcje traciły jednak tempo gdy piłka rozgrywana była szerzej i przeciwnicy trafiali na bardzo agresywne tego dnia szarże naszych centrów.

Zagrożenie pod polem punktowym stwarzali także częstochowianie, grający w pierwszej części meczu z wiatrem. Gdyby nie brak dokładności, na prowadzenie swoją drużynę w pierwszych minutach meczu wyprowadzić mógł Maciej Gnych, któremu piłka wypadła do przodu kilka metrów od pola przyłożeń.

Z czasem objawiła się także przewaga fizyczna gości, która szczególnie widoczna była w formacji autowej i maulu. Właśnie po maulach Frogsi zdobyli dwa przyłożenia w pierwszej połowie, które dały im prowadzenie 14:0. Odpowiedź naszych zawodników przyszła po szybkim karnym i mocnym wejściu Kuby Jakubczaka, który w tym meczu po raz pierwszy grał na pozycji wiązacza. Z trudnej pozycji podwyższył Daniel Królak i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 14:7 dla gości.

W drugiej połowie goście zweryfikowali nieco swoją taktykę i niemal zupełnie skupili się na wąskiej grze obok przegrupowania, w której okazali się bardzo skuteczni. Właśnie ten styl gry spowodował, że obie formacje młyna stoczyły morderczą, wyczerpującą i nie zawsze zgodną z przepisami walkę w przegrupowaniach. Po jednej z takich właśnie mozolnie przeprowadzonych akcji padło dla Frogsów trzecie przyłożenie, które dało im prowadzenie 21:7.

Zawodnicy RCC nie zamierzali jednak zrezygnować z walki i ruszyli do odrabiania strat. Po dynamicznym wejściu Gnycha, i dwóch ponowieniach gry przez młyn przyłożenie zdobył Jakub Sterna. Drugi raz skutecznie podwyższył Królak ustalając wynik meczu na 21:14.

Goście mieli jeszcze kilka szans na zdobycie punktów, ale albo brakowało im dokładności, albo sytuację ratował pilnujący tyłów Krzysztof Masalski. – Żeby dziś wygrać zabrakło nam wzajemnego wsparcia i szybszej gry piłką przy ponawianiu akcji. Wydaje mi się że pod względem motorycznym byliśmy przygotowani lepiej, ale nie wykorzystaliśmy tego bo goście zdominowali nas swoją fizyczną młynową grą i zasłużenie wygrali – powiedział po meczu trener Mateusz Nowak.

Zobacz też

W weekend z Frogsami

Pierwszy turniej GP Kobiet za nami

Rusza GP Polski Kobiet Rugby 7

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.