W weekend z Frogsami

MN / 2011-05-05

W sobotę o godzinie 15:00 na boisku przy ul. Lourdyjskiej nasza drużyna zmierzy się z drużyną Frogs Warszawa, a celem naszych zawodników będzie rewanż za ubiegłoroczna porażkę w Warszawie 22:72.

Biorąc pod uwagę doświadczenie i styl gry Frogsów, można oczekiwać w sobotę wielu widowiskowych akcji i atrakcyjnego rugby. Przypomnijmy: Skład popularnych "Żab" w znacznej większości tworzą bowiem obcokrajowcy, a wśród nich m.in. Anglicy, Francuzi, Szkoci czy Irlandczycy, którzy gry w rugby uczyli się w swoich ojczyznach, a karierę kontynuują w Polsce. Szczególny charakter drużyny na stałe wpisał się w polski krajobraz rugby, czego efektem stały się między innymi specjalne zezwolenia od Polskiego Związku Rugby na udział w rozgrywkach, bez ograniczeń w liczbie obcokrajowców.

Na boisku zobaczyć będzie można także ekipy żeńskie obu klubów, które w planach mają trzy 10-minutowe gry: przed meczem, w przerwie oraz na zakończenie. Przed zawodniczkami RCC także stoi duże wyzwanie zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy wyniki ostatniego turnieju cyklu Grand Prix, w którym rugbistki Frogs Warszawa wywalczyły wysoką trzecią lokatę.

Warto także wspomnieć, że sobotnie pojedynki będą pierwszymi meczami rugby przy ul. Lourdyjskiej. Jest to bezpośredni efekt prowadzonej przez Rugby Club Częstochowa akcji "Boisko dla rugbistów". O szczegółowych rozstrzygnięciach w tej kwestii poinformujemy obszernie na stronie klubu w najbliższych tygodniach.

Rugby Club Częstochowa - Frogs Warszawa
7.05.2011, godz. 15:00
Boisko przy ul. Lourdyjskiej (osiedle Wyczerpy, dojazd od ulicy Warszawskiej)

Zobacz też

Pierwszy turniej GP Kobiet za nami

Rusza GP Polski Kobiet Rugby 7

1% podatku - ostatnia szansa by pomóc RCC!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.