Nasze akcenty w Krakowie

MN / 2011-04-15

Oczy całej rugbowej Polski będą w sobotę zwrócone na Kraków, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się na stadionie Hutnika z Holandią w ramach rozgrywek o Puchar Europy Narodów. Co ciekawe, sobota w Krakowie to także okazja do obejrzenia w akcji przedstawicieli RCC.

O godzinie 14:00 na stadionie Juvenii Kraków dojdzie do sparingu pomiędzy Reprezentacją Polski U-20, a Juvenią. W barwach kadry zobaczymy testowanych przez trenera Andrzeja Kozaka młodych rugbistów RCC. Szanse na grę mają uczestniczący w konsultacji kadrz: Krzysztof Masalski, Jakub Jakubczak i Dawid Konefał. Ostatni dwa zastąpili na zgrupowaniu kontuzjowanych Skowrona i Rokosza. To jednak nie koniec częstochowian na boisku w tym meczu. W barwach Juvenii przeciwko biało-czerwonym "nadziejom" zagrają wychowankowie RCC - Michał Krzypkowski, Maciej Gnych i Mateusz Nowak.

Przed jeszcze większą publiką zaprezentują się zawodniczki z sekcji żeńskiej. Nasze rugbistki rozegrają na stadionie Hutnika mecz pokazowy bezpośrednio przed pojedynkiem Polaków z Holendrami. Rywalem RCC będą Diablice Ruda Sląska. Panie zaprezentują zgromadzonym kibicom siedmioosobową, olimpijską odmianę rugby.

Bez wątpienia jednak, najważniejszym wydarzeniem tego dnia będzie starcie Polski z Holandią. Tradycyjnie już transmisję z meczu reprezentacji Polski przeprowadzi Polsat Sport. Relację z tego zapowiadającego się bardzo ciekawie meczu, oglądać można od godziny 19:30.

Zobacz też

Trzech częstochowskich kandydatów do gry w...

1/2 Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7 już...

Juniorzy gotowi do boju!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.