RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

MK & KM / 2010-04-01

W rozegranym wczoraj finale, o mistrzostwo Polski w rugby13, pewne zwycięstwo w stosunku 12-4 odnieśli nasi rugbiści nad zawodnikami RK Piast Wrocław. Mecz odbywał się na wypełnionym po brzegi stadionie miejskim we Wrocławiu.

W wybornej formie był nasz skrzydłowy Andrzej Borsuk, który to zdobył wszystkie punkty dla zielono-czarnych w tym meczu i został jednogłośnie wybranym zawodnikiem meczu.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla RCC. Już w 13 minucie piłkę, po składnej akcji ataku, piłkę przyłożył za linią końcową wspomniany wcześniej Borsuk, a następnie sam podwyższył. Wynik na tablicy wynosił 6:0 (w rugby13 przyłożenie jest warte 4pkt. - przyp. red.). W dalszej części pierwszej połowy przeważali nasi gracze. Jednak to w 38 minucie meczu zawodnik Wrocławian zdobył przyłożenie, po wcześniejszym przechwycie piłki. Jednak niedogodna pozycja przy linii autowej nie pozwoliła naszym przeciwnikom na skuteczne podwyższenie. Rezultat do przerwy wynosił 6:4.

Drugą połowę bardzo mocno zaczęli zawodnicy Piasta, najwidoczniej mocno zmotywowani przemową trenera Kabanosa w przerwie. Jednak, w 51 minucie błysnął geniusz Borsuka. Minął on pięciu zawodników rywali, po czym zdobył przyłożenie w międzyczasie popisując się fantastycznym saltem w przód. Podobnie jak za pierwszym razem, sam podwyższał i był to kop udany. To zdarzenie kompletnie podcięło skrzydła gospodarzom i od tej pory zaczęli znów dominować zawodnicy RCC. Jednak szczelna obrona obydwu drużyn nie pozwoliła już na zmianę wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 12:4, a nasi zawodnicy po końcowym gwizdku wpadli w szaleńczy taniec.

puchar13

Zapytany po meczu przez naszego wysłannika o to co czuje w takim momencie borsuk odpowiedział - To jest, to jest piękne. Człowiek pracuje ciężko na treningach i czeka na właśnie taki moment. Naprawdę. Jestem strasznie szczęśliwy. Nie wiem co mówić. Chciałbym podziękować całej drużynie. Chłopaki! Zrobiliśmy to ku*wa! Aaaa! - po czym pobiegł dalej świętować zresztą graczy RCC.

Po meczu pojawiły się plotki, że obecni na meczu byli obserwatorzy Melbourne Storm (aktualny klubowy mistrz świata w rugby13) byli bardzo zainteresowani pozyskaniem Andrzeja. Jeśli okazałoby się to prawdą wtedy stracilibyśmy bardzo wartościowego zawodnika, ale zarazem dostali olbrzymi zastrzyk finansowy. - powiedział prezes Rugby Club Częstochowa Mateusz Nowak.

Skład RCC: Bonarski M., Majchrzak D., Cechowicz D., Skibiński M., Banaszczyk B., Zaremba M., Szkopiak G., Buldożerski M., Kembłowski P., Skibiński D., Boral M., Borsuk A., Kaczyński K. Punkty dla RCC: Borsuk 12 (2P; 2Pd) Frekwencja: 8.000

Prima aprilis!

Zobacz też

Udany wyjazd do Jarocina

Kolejny test w Jarocinie

Rugbiści biegali w kopalni!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.