Blamaż...

Tomasz Ociepa / 2008-05-26

Rugbiści RC Częstochowa nie zaliczą wyjazdu do Bolesławca do udanych. Częstochowianie polegli we wszystkich czterech meczach, a na domiar złego urazu doznał Michał Markowski. Wbrew ambitnym planom nasi zawodnicy zagrali najgorsze jak dotychczas zawody w sezonie.

W meczu otwierającym turniej, częstochowskiej drużynie przyszło zmierzyć się z ekipą gospodarzy. Masywni gracze miejscowej drużyny na dość wąskim boisku, wymagającym skutecznej gry w kontakcie, nie dali szans naszej drużynie. Kolejny mecz to spotkanie z Kaskadą Szczecin. Rywale po raz kolejny okazali się lepsi, wygrywając 10:22. Ambitna postawa w grze obronnej kosztowała kontuzję Michała Markowskiego. "Bercik", po nieudanej próbie zatrzymania przeciwnika upadł na murawę na tyle niefortunnie, że w wyniku odniesionej kontuzji zakończył tego dnia swój udział w turnieju już po drugim meczu.
W końcówce tego spotkania 2 przyłożenia Macieja Gnycha po skutecznych rajdach uratowały twarz RC Częstochowa.
Zważając na klasę przeciwnika trudno było uniknąć porażek w pierwszych dwóch meczach, jednak najistotniejsze wydawały się być spotkania z drużynami z Wrocławia i Zielonej Góry. Niestety, po dwóch wcześniejszych porażkach oraz kontuzji Markowskiego i drobniejszych urazach pozostałych graczy, częstochowianie nie potrafili się odnaleźć.
Pomimo tego, że mecze z reprezentantami wrocławskiej Politechniki i i zielonogórskiego Hausta były już bardziej wyrównanymi widowiskami, wynik był znów niekorzystny dla RC Częstochowa. Tym samym częstochowianie zawody zakończyli na piątym miejscu, z jednym punktem do tabeli Polskiej Ligi Rugby 7. Choć wynik nie jest zadowalający, wyjazd do Bolesławca był srogą lekcją dla częstochowskiej drużyny, która ciągle zdobywa cenne doświadczenie w starciach z bardziej "ogranymi" zespołami. Czas pokaże czy nasi zawodnicy zdołają z tej lekcji wyciągnąć wnioski...


Wspólne zdjęcie naszych zawodników z drużyną Haust Zielona Góra

Klasyfikacja turnieju:
1. TOP Husar Bolesławiec 12 pkt.
2. Kaskada Szczecin 7 pkt.
3. Haust Zielona Góra 5 pkt.
4. AZS Politechnika Wrocław 3 pkt.
5. Rugby Club Częstochowa 1 pkt.

Zobacz też

Kierunek: Bolesławiec!

W trosce o dalszy rozwój...

Folc AZS AWF Warszawa Mistrzem Polski w rugby 7!

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.