Pierwsze przyłożenie, na zwycięstwo jeszcze poczekamy

Tomasz Ociepa / 2008-10-26

Nie udało się odnieść zwycięstwa w wyjazdowym meczu z Kolibrem Sosnowiec. Częstochowianie ulegli gospodarzom w stosunku 20:5. Honorowe przyłożenie dla RCC zdobył w ostatniej akcji meczu Michał Markowski.

Niestety, znów nie udało się wygrać w meczu Regionalnej Ligi Rugby. częstochowianie ulegli w Sosnowcu miejscowemu Kolibrowi 20:5. Choć gospodarze zwyciężyli z pewnością zasłużenie, przez cały mecz walka na boisku toczyła się bez pardonu. Już w jednej z pierwszych akcji z dobrej strony pokazał się debiutujący w pierwszym składzie Dawid Konefał i po przechwycie podania rajdem zdobył kilkadziesiąt metrów, by ostatecznie zostać zatrzymanym przez szybkich obrońców Kolibra okolicach linii 22 m. Można tu zastosować piłkarskie powiedzenie, iż niewykorzystane sytuacje się mszczą, gdyż chwilę później z pierwszych punktów cieszyli się gracze Kolibra. Nie podcięło to skrzydeł naszym zawodnikom, którzy wciąż dążyli do osiągnięcia przewagi poprzez konsekwentne uruchamianie graczy z formacji młyna. Nie wystarczyło to jednak na zdobycie punktów, choć kilkakrotnie dzięki przenoszeniu gry na wysokość pola obronnego podopiecznych Józefa Żaczka, częstochowianie byli w posiadniau piłki kilka metrów od linii przyłożenia przeciwnika. Wraz z upływem czasu, po raz kolejny dały o sobie znać braki kondycyjne w szeregach RC Częstochowa. Coraz częściej mocno eksploatowani gracze młyna za późno dołączali do linii obronnej po wyjściu z formacji, ułatwiając Kolibrowi ofensywne rajdy. Gospodarze okazali się szczególnie skuteczni w szarżowaniu piłki. Ten element techniki opanowali niemal do perfekcji i wielokrotnie "kradli" piłkę naszym zawodnikom w bezpośrednich zwarciach. Dużo błędów zawodnicy obu drużyn popełniali także w przegrupowaniach, które sędzia Wilk niejednokrotnie przerywał przyznając którejś z drużyn rzut karny. Po wznowieniu gry po czwartym przyłożeniu Kolibra, częstochowskim zawodnikom udało się zamknąć głęboko gospodarzy i po chwili odzyskać piłkę. Rzut karny rozegrany przez młyn na 5. metrze wykończył Michał Markowski, zdobywając honorowe przyłożenie, po którym sędzia zakończył mecz.

W porównaniu do pierwszego meczu w Krakowie, nasi zawodnicy zanotowali poprawę w grze w aucie. I choć nadal przytrafiały się straty przy własnym wrzucie, to było ich już zdecydowanie mniej. Bolączką częstochowskich rugbistów pozostaje brak pomysłu na szeroką grę ręką i nieefektywna reorganizacja szyków obronnych po kolejnych przegrupowaniach przeciwnika, która wynika głównie z braków kondycyjnych. Te braki są szczególnie widoczne w spotkaniach z technicznie grającymi drużynami, takimi jak Koliber. Do kolejengo meczu, który rozegrany zostanie 11.11 zawodnicy RCC mają trochę czasu i choć będą starali się wyeliminować poszczególne błędy w swojej grze, to na jakościową zmianę w ich postawie możemy liczyć dopiero na wiosnę.

20 : 5
Koliber SosnowiecRugby Club Częstochowa
1Gęsiarz
2Bonarski (Skowron 70')
3Markowski - 5 pkt.
4Szymczyk
5Królak
6Krzypkowski
7Banaszczyk
8M. Skibiński
9Mitek
10Nowak (c)
11Konefał
12Gnych (Kembłowski 41')
13Boral
14Szczerba
15D. Skibiński

Zobacz też

Kolejnym rywalem Koliber Sosnowiec

Krakowskie Smoki za mocne...

Na początek Juvenia Kraków

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.