Kierunek: Bolesławiec!

Redakcja / 2008-05-21

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy Rugby Club Częstochowa wyruszają na kolejny turniej z cyklu Polskiej Ligi "Rugby 7". Tym razem Częstochowianie zawitają do Bolesławca, gdzie zawody organizuje miejscowy Husar. Turniej będzie kolejną okazją do zdobycia doświadczenia i umocnienia swojej pozycji w górnej części tabeli.

Pierwotny plan zakładał, że w tym terminie udamy się do Jasła, jednak ze względu na problemy organizatorów ten turniej się nie odbędzie, o czym zresztą dowiedzieliśmy się dosłownie na kilka dni przed. - Mówi prezes drużyny Mateusz Nowak. W związku z zawirowaniami wokół terminarza rozgrywek, trudno dziś określić kogo za przeciwników będą mieli na Dolnym Śląsku nasi zawodnicy. Oprócz gospodarzy, zeszłorocznych uczestników Ekstraligi z pewnością należy spodziewać się zawodników wrocławskiej Politechniki oraz Kaskady Szczecin. udział innych drużyn stanowi póki co zagadkę.
Częstochowianie zagrają w Bolesławcu z Błażejem Banaszczykiem i Kubą Mitkiem których w Nowym Sączu zabrakło ze względu na problemy osobiste, a także z powracającym do zdrowia Michałem Kuczyńskim, który w ostatnich treningach brał udział tylko w rozruchu i lekkich ćwiczeniach. Michał jest po wizycie u chirurga, z jego zdrowiem wszystko jest już w porządku i na pewno będzie ważnym ogniwem drużyny w Bolesławcu. - Dodaje prezes. Celem naszej drużyny w Bolesławcu jest w pierwszej kolejności dobra gra. Zawodnicy nie mierzą w konkretne miejsce ani punkty, chcą natomiast pokazać, że potrafią już grać w rugby i realizować założone cele taktyczne.

Skład Rugby Club Częstochowa:

Młyn: Banaszczyk Błażej (młynarz), Bonarski Michał (filar), Królak Daniel (filar), Majchrzak Damian (młynarz), Markowski Michał (filar)
Atak: Boral Mateusz (skrzydłowy), Gnych Maciej (łącznik ataku), Kembłowski Piotr (środkowy), Kuczyński Michał (Skrzydłowy), Mitek Jakub (łącznik młyna), Nowak Mateusz (środkowy), Szczerba Marcin (skrzydłowy/środkowy)

Zobacz też

W trosce o dalszy rozwój...

Folc AZS AWF Warszawa Mistrzem Polski w rugby 7!

Drużyna z Bałut wygrywa w Zduńskiej Woli.

Już niedługo...

Nie przegap

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.