Kierunek: Bolesławiec!

Redakcja / 2008-05-21

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy Rugby Club Częstochowa wyruszają na kolejny turniej z cyklu Polskiej Ligi "Rugby 7". Tym razem Częstochowianie zawitają do Bolesławca, gdzie zawody organizuje miejscowy Husar. Turniej będzie kolejną okazją do zdobycia doświadczenia i umocnienia swojej pozycji w górnej części tabeli.

Pierwotny plan zakładał, że w tym terminie udamy się do Jasła, jednak ze względu na problemy organizatorów ten turniej się nie odbędzie, o czym zresztą dowiedzieliśmy się dosłownie na kilka dni przed. - Mówi prezes drużyny Mateusz Nowak. W związku z zawirowaniami wokół terminarza rozgrywek, trudno dziś określić kogo za przeciwników będą mieli na Dolnym Śląsku nasi zawodnicy. Oprócz gospodarzy, zeszłorocznych uczestników Ekstraligi z pewnością należy spodziewać się zawodników wrocławskiej Politechniki oraz Kaskady Szczecin. udział innych drużyn stanowi póki co zagadkę.
Częstochowianie zagrają w Bolesławcu z Błażejem Banaszczykiem i Kubą Mitkiem których w Nowym Sączu zabrakło ze względu na problemy osobiste, a także z powracającym do zdrowia Michałem Kuczyńskim, który w ostatnich treningach brał udział tylko w rozruchu i lekkich ćwiczeniach. Michał jest po wizycie u chirurga, z jego zdrowiem wszystko jest już w porządku i na pewno będzie ważnym ogniwem drużyny w Bolesławcu. - Dodaje prezes. Celem naszej drużyny w Bolesławcu jest w pierwszej kolejności dobra gra. Zawodnicy nie mierzą w konkretne miejsce ani punkty, chcą natomiast pokazać, że potrafią już grać w rugby i realizować założone cele taktyczne.

Skład Rugby Club Częstochowa:

Młyn: Banaszczyk Błażej (młynarz), Bonarski Michał (filar), Królak Daniel (filar), Majchrzak Damian (młynarz), Markowski Michał (filar)
Atak: Boral Mateusz (skrzydłowy), Gnych Maciej (łącznik ataku), Kembłowski Piotr (środkowy), Kuczyński Michał (Skrzydłowy), Mitek Jakub (łącznik młyna), Nowak Mateusz (środkowy), Szczerba Marcin (skrzydłowy/środkowy)

Zobacz też

W trosce o dalszy rozwój...

Folc AZS AWF Warszawa Mistrzem Polski w rugby 7!

Drużyna z Bałut wygrywa w Zduńskiej Woli.

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.