Jesień kończy się w Lublinie

Redakcja / 2010-10-29

W sobotę zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa udadzą się do Lublina by zagrać najprawdopodobniej ostatni mecz tej jesieni. Na naszych zawodników czeka przeciwnik mocny jak nigdy - rewelacja Extraligi - Budowlani Lublin.

Drużyny skorzystały z faktu, że Lublinianie swój mecz VII rundy Extraligi zagrali awansem kilka tygodni wcześniej, i w najbliższy weekend w związku z tym pauzują. Budowlani jak dotychczas są rewelacją rozgrywek, z dorobkiem 20 punktów zajmują czwarte miejsce zaraz za Lechią, Arką i swoimi imiennikami z Łodzi.

Dla częstochowskich rugbistów będzie to kolejny etap zbierania doświadczeń na drodze do 1 ligi, a jednocześnie niemały prestiż mierzyć się z drużyną, która w składzie ma niejednego reprezentanta Polski. - Na pewno nie jedziemy do Lublina położyć się przed gospodarzami. Zdajemy sobie sprawę z ich siły i umiejętności, ale zamierzamy wyjść na boisko z podniesionymi głowami i stawić Budowlanym jak największy opór. Jeśli gra się w rugby, celem zawsze powinno być tylko zwycięstwo - relacjonuje bojowe nastawienie Maciej Gnych. W Lublinie, ze względu na kontuzję barku, zabraknie niestety Krzysztofa Masalskiego, który przez cała jesień pewnie zabezpieczał tyły boiska w roli obrońcy.

Budowlani Lublin - Rugby Club Częstochowa
Lublin, 30.10.2010, godz. 14:00
Skład RCC: Karol Balsam, Marek Biernat, Łukasz Fikus, Maciej Gnych, Jakub Jakubczak, Dawid Konefał, Daniel Królak, Michał Krzypkowski, Jakub Mitek, Mateusz Nowak, Tomasz Ociepa, Radosław Rokosz, Michał Skibiński, Kamil Skowron, Piotr Sosnowski, Jakub Sterna, Marcin Szczerba, Grzegorz Szkopiak, Patryk Weżgowiec.

Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Rugbistki na Limanowskiego

Dobry debiut Pań

Rugbistki w stolicy

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.