Dobry debiut Pań

K.S. / 2010-10-24

W dobrze obsadzonym turnieju w Warszawie nasze zawodniczki zajęły wysoką czwartą lokatę. Biorąc pod uwagę, że był to ich debiut w grze na pełnych zasadach możemy być bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku.

Nasze zawodniczki rozpoczęły turniej od spotkania z Czarnymi Pruszcz Gdański, drużyną na co dzień występującą w cyklu Grand Prix Kobiet, która podobnie jak nasze panie z powodu problemów kadrowych wystawiła tylko siedmioosobowy skład uniemożliwiający dokonywanie jakichkolwiek zmian. Częstochowianki podeszły do tego meczu bez żadnych kompleksów, bardzo szybko otworzyły wynik na 5:0 a później dzięki skutecznej grze ręką stopniowo powiększały przewagę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną naszych rugbistek 32:0.

Kolejnymi grupowymi przeciwniczkami naszych dziewczyn były zawodniczki Ladies Lechia Gdańsk II, które w tych zawodach wystawiły dwie świetne ekipy. Rugbistki z Gdańska postawiły częstochowiankom zdecydowanie trudniejsze warunki i szybko objęły prowadzenie. Pierwsza połowa odbywała się całkowicie pod dyktando Pomorzanek, w drugiej nasze dziewczyny solidnie wzięły się do pracy i po świetnych zagraniach do skrzydła dwa przyłożenia zdobyła Sylwia Gołda. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lechii 24:12.

Jedno zwycięstwo i jedna porażka pozowliły zająć drugie miejsce w grupie, które było premiowanem prawem gry o 3 miejsce w turnieju. W tym spotkaniu nasze rugbistki spotkały się z dobrymi koleżankami z Ladies Warsaw Frogs, które w tym turnieju również debiutowały w grze na pełnych zasadach. Gospodynie od samego początku zdecydowanie dominowały na boisku, grając bardzo twardo w obronie i wyprowadzając szybkie i skuteczne kontrataki. W pierwszej połowie atutem naszych pań był tylko skuteczne rozgrywanie stałych fragmentów gry. W drugiej połowie gra wyglądała już zupełnie inaczej, wynik po stronie częstochowianek otworzyła Sylwia Gołda, a kolejne pięć oczek po świetnej akcji dołożyła Kamila Rospondek. Niestety nie wystarczyło czasu na zniwelowanie strat i trzecie miejsce stało się udziałem Warszawianek.

- Debiut naszych Pań można uznać za sukces. Czwarte miejsce to bardzo dobra pozycja biorąc pod uwagę, że dziewczyny jeszcze nie grały w kontakcie na żadnych zawodach. Wszystkie zawodniczki zasługują na pochwałę bo każda mocno walczyła na boisku i nie odpuszczała do ostatniego gwizdka sędziego. Poza tym teraz widzimy nad czym trzeba jeszcze solidnie popracować - powiedział po zawodach trener naszych rugbistek Tomasz Szymczyk.
W tym miejscu podziękowania należą się organizatorom czyli całej drużynie Warsaw Frogs, którzy w krótkim czasie zorganizowali świetny turniej i który był doskonałą promocją rugby wśród kobiet.

Wyniki:
Rugby Club Częstochowa- Czarne Pruszcz Gdański 32:0 (Gołda 17, Rospondek 10, Sterna 5)
Ladies Lechia Gdański II- Rugby Club Częstochowa 24:12 (Gołda 12)
Ladies Warsaw Frogs- Rugby Club Częstochowa (Gołda 5, Rospondek 5)

1.Ladies Lechia Gdańsk I
2.Ladies Lechia Gdańsk II
3.Ladies Warsaw Frogs
4.Rugby Club Częstochowa
5.Połączone drużyny Tygrysic Sochaczew i Diablic Ruda Śląska
6.Czarne Pruszcz Gdański

Zdjęcie dzięki uprzejmości Anety Bejm (Ladies Warsaw Frogs)

Zobacz też

Rugbistki w stolicy

Kuba Jakubczak w rezerwie kadry U-19

Porażka po zaciętym meczu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.