Porażka w deszczu

Redakcja / 2010-09-11

Zwycięstwem gospodarzy zakończył się pojedynek w Bytomiu. Mecz przebiegał w trudnych warunkach atmosferycznych, padający deszcz spowodował, że obie drużyny popełniły wiele błędów, jednak zdominowanie gry w przegrupowaniach zapewniło "Czarnym" wygraną 24:0.

Wynik meczu nie końca odzwierciedla zaciętą walkę jaka toczyła się na boisku. Padający deszcz skutecznie utrudniał grę obu drużynom, w efekcie czego mnożyły się błędy indywidualne, a z szerokiej zrezygnować musiały formacje ataku. Do zaistniałych warunków znakomicie przystosowali się miejscowi zawodnicy, którzy zdominowali grę w przegrupowaniach czyniąc z niej swoją największą broń. Wynik meczu pozostawał otwarty jeszcze po pierwszej połowie meczu, jednak szeroka ławka gospodarzy wobec dość eksperymentalnego zestawienia naszej drużyny (aż 8 juniorów!) okazała się decydująca w drugiej odsłonie gry. Na pochwałę w częstochowskiej ekipie zasłużyła w tym meczu jedynie konsekwentnie doskonalona organizacja gry w obronie. Blisko zdobycia przyłożenia był także po efektownym rajdzie Krzysztof Masalski, ale ostatecznie powstrzymał go ostatni obrońca Czarnych.

Mecz najprawdopodobniej zostanie zaliczony do rozgrywek II Ligi Grupy Centralnej, w której zagra także BBRC Łódź.

Znamy także datę najbliższego meczu w Częstochowie. Już w niedzielę 26 września nasi zawodnicy zmierzą się na obiekcie "Juniora" Szarlejka właśnie z drużyną BBRC Łódź. Już dziś zapraszamy wszystkich na ten mecz.

Czarni Bytom - Rugby Club Częstochowa 24:0 (5:0)
RCC: Królak, Skibiński, Balsam (Mizgała), Sterna (Weżgowiec), Fikus, Alexander, Skowron, Nowak - Szkopiak - Mitek - Rokosz, Gnych, Jakubczak, Konefał - Masalski.

Zobacz też

Do Bytomia po raz pierwszy

Piotr Gruszka popiera inicjatywę RCC!

Skra Warszawa - RCC 53:3

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.