Do Bytomia po raz pierwszy

Redakcja / 2010-09-08

Czarni Bytom będą kolejnym przeciwnikiem RCC. Mecz, w którym gospodarzem będzie drużyna "Czarnych", odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 13:00.

Obie drużyny grały ze sobą do tej pory tylko raz. Miało to miejsce w kwietniu 2009 roku, gdy bytomianie odnieśli w Częstochowie wysokie zwycięstwo w stosunku 10:56. Od tego meczu upłynęło jednak wiele czasu i trudno dziś oczekiwać powtórki takiego rezultatu. Obie drużyny mocno rozwinęły się tego czasu: Bytomianie skupili się na rozgrywkach siedmioosobowych i juniorskich, w efekcie czego w czerwcu tego roku wystąpili w prestiżowym finale Mistrzostw Polski Juniorów i można oczekiwać, że ich aktualny skład w dużej mierze będzie się opierał na zawodnikach młodego pokolenia.

W częstochowskiej drużynie ze względu na kontuzje zabraknie Marka Biernata, a mało prawdopodobny jest także udział Iaina Alexandra, który dopiero wznawia treningi po powrocie do Polski. W drużynie panuje jednak bojowe nastawienie, a celem zawodników jest tylko zwycięstwo i zrewanżowanie sie przeciwnikowi za ubiegłoroczną porażkę.

Czarni Bytom - Rugby Club Częstochowa
11.09.2010, godz. 13:00, Bytom.

Zobacz też

Piotr Gruszka popiera inicjatywę RCC!

Skra Warszawa - RCC 53:3

I-ligowa lekcja: Skra - RCC 53:3

Już niedługo...

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Dłuższa historia częstochowskiego rugby

Jak dowodzą różne źródła działalność Rugby Clubu Częstochowa to nie narodziny, a raczej odrodzenie tej dyscypliny w naszym mieście. Okazuje się, że już kilkadziesiąt lat temu częstochowianie grali w rugby, a nawet gościli u siebie w mieście mecze międzynarodowe!

"Mogę z dumą powiedzieć: jestem rugbistką"

O kobiecym rugby krąży mnóstwo stereotypów. Jeden z nich to przekonanie, iż uprawiać ten sport mogą tylko osoby o potężnej posturze, posiadające ponadprzeciętną siłę, a inne warunki fizyczne nie wchodzą w grę. Natomiast żeńska część RCC posiada dwa mocne dowody, które...

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.