Do Bytomia po raz pierwszy

Redakcja / 2010-09-08

Czarni Bytom będą kolejnym przeciwnikiem RCC. Mecz, w którym gospodarzem będzie drużyna "Czarnych", odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 13:00.

Obie drużyny grały ze sobą do tej pory tylko raz. Miało to miejsce w kwietniu 2009 roku, gdy bytomianie odnieśli w Częstochowie wysokie zwycięstwo w stosunku 10:56. Od tego meczu upłynęło jednak wiele czasu i trudno dziś oczekiwać powtórki takiego rezultatu. Obie drużyny mocno rozwinęły się tego czasu: Bytomianie skupili się na rozgrywkach siedmioosobowych i juniorskich, w efekcie czego w czerwcu tego roku wystąpili w prestiżowym finale Mistrzostw Polski Juniorów i można oczekiwać, że ich aktualny skład w dużej mierze będzie się opierał na zawodnikach młodego pokolenia.

W częstochowskiej drużynie ze względu na kontuzje zabraknie Marka Biernata, a mało prawdopodobny jest także udział Iaina Alexandra, który dopiero wznawia treningi po powrocie do Polski. W drużynie panuje jednak bojowe nastawienie, a celem zawodników jest tylko zwycięstwo i zrewanżowanie sie przeciwnikowi za ubiegłoroczną porażkę.

Czarni Bytom - Rugby Club Częstochowa
11.09.2010, godz. 13:00, Bytom.

Zobacz też

Piotr Gruszka popiera inicjatywę RCC!

Skra Warszawa - RCC 53:3

I-ligowa lekcja: Skra - RCC 53:3

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.