Piotr Gruszka popiera inicjatywę RCC!

Redakcja / 2010-09-01

Coraz większego rozgłosu i tempa nabiera akcja zbierania poparcia dla wniosku o użyczenie boiska przy ul. Lourdysjkiej naszemu Klubowi. W ostatnich dniach podpis na liście poparcia złożył Piotr Gruszka!

- Nie wahałem się podpisać pod tą listą, bo szczerze popieram inicjatywę rugbistów. Uważam, że trzeba dać szansę temu młodemu klubowi - będą mieli okazję sprawdzić się nie tylko pod względem sportowym, ale również organizacyjnym. Pozwólmy spełnić marzenia młodym ludziom - powiedział siatkarz bezpośrednio po złożeniu podpisu.

Piotr Gruszka jest postacią doskonale znaną w naszym mieście. Przez szereg lat bronił barw AZSu Częstochowa, występując jednocześnie w reprezentacji Polski. Wśród wielu jego sukcesów i wyróżnień warto wspomnieć o tych najważniejszych: Vice-Mistrzostwie Świata z 2006 roku, Mistrzostwie Europy z 2009 roku i tytule MVP tego właśnie turnieju.


Piotr Gruszka razem z żoną Aleksandrą składają podpisy popierające inicjatywę Rugby Clubu Częstochowa

Zobacz też

Skra Warszawa - RCC 53:3

I-ligowa lekcja: Skra - RCC 53:3

Pora na kolejny test

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.