Piotr Gruszka popiera inicjatywę RCC!

Redakcja / 2010-09-01

Coraz większego rozgłosu i tempa nabiera akcja zbierania poparcia dla wniosku o użyczenie boiska przy ul. Lourdysjkiej naszemu Klubowi. W ostatnich dniach podpis na liście poparcia złożył Piotr Gruszka!

- Nie wahałem się podpisać pod tą listą, bo szczerze popieram inicjatywę rugbistów. Uważam, że trzeba dać szansę temu młodemu klubowi - będą mieli okazję sprawdzić się nie tylko pod względem sportowym, ale również organizacyjnym. Pozwólmy spełnić marzenia młodym ludziom - powiedział siatkarz bezpośrednio po złożeniu podpisu.

Piotr Gruszka jest postacią doskonale znaną w naszym mieście. Przez szereg lat bronił barw AZSu Częstochowa, występując jednocześnie w reprezentacji Polski. Wśród wielu jego sukcesów i wyróżnień warto wspomnieć o tych najważniejszych: Vice-Mistrzostwie Świata z 2006 roku, Mistrzostwie Europy z 2009 roku i tytule MVP tego właśnie turnieju.


Piotr Gruszka razem z żoną Aleksandrą składają podpisy popierające inicjatywę Rugby Clubu Częstochowa

Zobacz też

Skra Warszawa - RCC 53:3

I-ligowa lekcja: Skra - RCC 53:3

Pora na kolejny test

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.