Częstochowianie podglądali "Osy"

Redakcja / 2010-07-30

Przedstawiciele Rugby Clubu Częstochowa wykorzystali obecność drużyny London Wasps na przedsezonowym obozie w Spale i obserwowali ich przygotowania oraz poszczególne treningi w trakcie 9-dniowego pobytu angielskiej drużyny w Polsce.

London Wasps to jedna z najlepszych drużyn rugby na północnej półkuli. Londyńczycy pięciokrotnie tryumfowali w krajowych rozgrywkach, a jeszcze 3 lata temu byli zwycięzcami Heineken Cup, czyli rugbowej Ligi Mistrzów. Ich obecność w Polsce była więc jedną z rzadkich okazji do obejrzenia zawodników światowego formatu jakimi bez wątpienia są m.in. Simon Shaw, Serge Betsen, Joe Worsley, Riki Flutey, czy nowy nabytek "Os" - trzecioliniowiec z Wali, Andy Powell. Zajęcia obserwowali przedstawiciele Rugby Clubu Częstochowa, w tym trener pierwszej drużyny Mateusz Nowak. - Treningi Anglików specjalnie nas nie zaskoczyły, ale obserwacje takich zawodników zawsze dają pewne dodatkowe doświadczenie i inspirację. Na pewno dużo interesujących rzeczy udało mi się zaobserwować w treningu zawodników pierwszej piątki młyna i te rzeczy zamierzam wykorzystać w Częstochowie już teraz, przed rozpoczęciem nowego sezonu - relacjonuje Mateusz Nowak. Miłym akcentem zakończył się ostatni trening, kiedy to przedstawiciele obu Klubów wymienili się pamiątkami, życząc sobie wzajemnie samych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Zobacz też

Wystartował letni nabór do RCC!

"Najbardziej podoba mi się entuzjazm w...

Krakowskie Błonia pozostają niezdobyte

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.