Częstochowianie podglądali "Osy"

Redakcja / 2010-07-30

Przedstawiciele Rugby Clubu Częstochowa wykorzystali obecność drużyny London Wasps na przedsezonowym obozie w Spale i obserwowali ich przygotowania oraz poszczególne treningi w trakcie 9-dniowego pobytu angielskiej drużyny w Polsce.

London Wasps to jedna z najlepszych drużyn rugby na północnej półkuli. Londyńczycy pięciokrotnie tryumfowali w krajowych rozgrywkach, a jeszcze 3 lata temu byli zwycięzcami Heineken Cup, czyli rugbowej Ligi Mistrzów. Ich obecność w Polsce była więc jedną z rzadkich okazji do obejrzenia zawodników światowego formatu jakimi bez wątpienia są m.in. Simon Shaw, Serge Betsen, Joe Worsley, Riki Flutey, czy nowy nabytek "Os" - trzecioliniowiec z Wali, Andy Powell. Zajęcia obserwowali przedstawiciele Rugby Clubu Częstochowa, w tym trener pierwszej drużyny Mateusz Nowak. - Treningi Anglików specjalnie nas nie zaskoczyły, ale obserwacje takich zawodników zawsze dają pewne dodatkowe doświadczenie i inspirację. Na pewno dużo interesujących rzeczy udało mi się zaobserwować w treningu zawodników pierwszej piątki młyna i te rzeczy zamierzam wykorzystać w Częstochowie już teraz, przed rozpoczęciem nowego sezonu - relacjonuje Mateusz Nowak. Miłym akcentem zakończył się ostatni trening, kiedy to przedstawiciele obu Klubów wymienili się pamiątkami, życząc sobie wzajemnie samych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Zobacz też

Wystartował letni nabór do RCC!

"Najbardziej podoba mi się entuzjazm w...

Krakowskie Błonia pozostają niezdobyte

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.