Debiut Żaków za nami

Redakcja / Piotr Kembłowski / 2010-06-09

W ostatni weekend także najmłodsi zawodnicy Rugby Club Częstochowa mieli swój dzień chwały. Żaki wystąpiły w I Międzynarodowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Rugby o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca.

Czas na debiut nadszedł niecałe dwa miesiące od pierwszego treningu sekcji. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że przez ten okres drużyna cała cały czas była w fazie formowania, oraz spojrzymy na obsadę turnieju (m.in. drużyny z Francji i Rosji) to nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, ukazując swój zapał do gry oraz odwagę w usiłowaniu zdobycia punktów. Pierwszym przeciwnikiem naszych młodych rugbistów byli Francuzi z Roubaix. Na boisku od pierwszych minut dominowali goście, mający w składzie o wiele bardziej doświadczonych zawodników. Szeroka gra ręką oraz mocne wejścia w kontakt zapewniły Francuzom 10 przyłożeń i pewne zwycięstwo. Podobny przebieg miał kolejny mecz w którym za przeciwników częstochowianie mieli zawodników Zielonogradu, wśród których poziom wytrenowania był porównywalny z francuskim Roubaixem. Silny zespół składający się zarówno z chłopców jak i dziewcząt z Zielonogradu przechodził niczym czołg na pole punkowe częstochowskich żaków. Powtarzały się błędy w ustawieniu naszej drużyny, które nie pozwalały na skonstruowanie punktowej akcji.

Spragnieni punktów młodzi zawodnicy, ani myśleli jednak poddać się po dwóch przegranych spotkaniach, a wręcz przeciwnie z czasem czuli się na boisko coraz lepiej – powiedział trener sekcji Piotr Kembłowski. Kolejnymi przeciwnikami naszych zawodników była Juvenia Kraków i Czarni w Bytomiu. W związku z brakami kadrowymi Juveni, w meczu z RCC dwóch naszych zawodników zagrało w szeregach rywala. Pojedynkowi z krakowianami towarzyszyło przebudzenie naszych żaków - widoczna była sprawna komunikacja i dobre ustawienie na boisku, lecz wiele składnych akcji przeprowadzonych m.in. przez Olafa Bombika, Kamila Niteckiego czy Krzysztofa Buksińskiego nie dochodziło do pola punktowego przeciwników. „Widziałem w nich, radość z gry, wolę walki oraz mnóstwo odwagi, czego brakowało we wcześniejszych meczach” – komentował po zawodach prowadzący drużynę Piotr Kembłowski. Ostatecznie jednak szybcy skrzydłowi i szeroka gra ręką zapewniła zwycięstwo Juveni w stosunku 4:0. W ostatnim meczu premierowego turnieju, żaki zmierzyły się z drużyną z Bytomia. W tym spotkaniu oko cieszyły silne wejścia w kontakt zawodników m.in. Piotra Kuczyńskiego i Dawida Jakubowskiego. Do zatrzymania ich, przeciwnicy angażować musieli nawet trzech zawodników, dzięki czemu tworzyły się luki na pozostałej części boiska. Niestety szybki powrót do obrony, młodych bytomian uniemożliwiał ich skuteczne wykorzystanie.

Po czterech porażkach nasi zawodnicy zajęli w turnieju 9 miejsce. Mimo porażek, dla młodych rugbistów z Częstochowy była to bez wątpienia świetna lekcja rugby, dzięki której nabyli pewności siebie i doświadczenia i motywacji do dalszych treningów.

Skład drużyny: Olaf Bombik, Dominik Bodziachowski, Krzysztof Buksiński, Dawid Jakubowski, Piotrek Kuczyński, Kamil Nitecki, Maksymilian Ociepa, Adrian Pchliński, DanielPopczyk, Maciek Szczerba, Grzesiek Szyler, Dawid Wiszowaty.

Zobacz też

Kolejne zwycięstwo na własnym boisku!

RCC - Reprezentacja Śląska 19:0 (12:0)

W niedzielę do Szarlejki przyjeżdża...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.