W niedzielę do Szarlejki przyjeżdża reprezentacja Śląska!

Redakcja / 2010-06-03

Już w najbliższą niedzielę kolejne emocje związane z rugby w Częstochowie. Tym razem, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa zmierzą się z Reprezentację Śląska.

Skąd pomysł na taki pojedynek? W rundzie wiosennej drużyny ze Śląska nie występują samodzielnie w rozgrywkach ligowych, dlatego zaproponowaliśmy im stworzenie jednej mocniejszej drużyny specjalnie na mecz w Częstochowie - wyjaśnia trener drużyny Mateusz Nowak. Można się spodziewać, że skład gości będzie oparty na zawodnikach z RC Ruda Śląska i Czarnych w Bytomiu. W roli selekcjonerów Reprezentacji Śląska wystąpi duet trenerski z Rudy Śląskiej w osobach Mariusza Świerczyńskiego i Aleksandra Oleszczuka. Mecz, który będzie częścią Festynu Rodzinnego w Kalei, zapowiada się bardzo ciekawie. Rywale będą dysponować zarówno szybkimi zawodnikami z doświadczeniem w rozgrywkach siedmioosobowych, jak i graczami ciężkimi, silnymi, preferującymi wąską grę blisko przegrupowań. - My jak zawsze zamierzamy równoważyć grę atakiem i młynem. Liczę, że mecz będzie dynamiczny, zacięty i co nie mniej istotne, atrakcyjny dla kibiców - deklaruje trener gospodarzy. Działacze Rugby Clubu Częstochowa przygotowali także dodatkowe atrakcje dla wszystkich sympatyków rugby. Jako przedsmak głównego widowiska, na murawie pojawią się zawodniczki żeńskiej sekcji RCC, które rozegrają mecz pokazowy z rywalkami z Rudy Śląskiej. Mecz ten będzie ich oficjalnym debiutem w rodzinnym mieście. Oprócz tego wszyscy którzy zdecydują sie obejrzeć niedzielne zawody, jak zwykle będą mieli możliwość posilić się ciepłym posiłkiem, a z myślą o tych którzy na meczu rugby będą po raz pierwszy klub przygotował ulotki wyjaśniające przepisy gry. Warto także wspomnieć, że po raz pierwszy mecz w Częstochowie poprowadzi sędzia Janusz Wilk z Krakowa, były reprezentant Polski w rugby, który w ostatni weekend był sędzią liniowym w meczu na szczycie Extraligi Rugby pomiędzy Budowlanymi Łódź a Lechią Gdańsk.

Rugby Club Częstochowa - Reprezentacja Śląska
06.06.2010 (niedziela), godz. 15:00, Kalej, ul. Szkolna (obiekt klubu sportowego Junior Szarlejka)
Sędzia: Janusz Wilk (Kraków)

Zobacz też

Z Warszawy rugbiści przywieźli tylko cenne...

Kierunek: Warszawa

Pogoda pokrzyżowała plany rugbistom

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.