Pogoda pokrzyżowała plany rugbistom

Redakcja / 2010-05-22

Ulewne deszcze doprowadziły do odwołania zawodów z udziałem zawodników Rugby Clubu Częstochowa. Do skutku nie dojdzie mecz II Ligi z Juvenią Kraków oraz turniej dzieci i młodzieży w którym debiutować mieli żacy i miniżacy reprezentujący RCC.

Obie imprezy miały odbyć się w Krakowie, a ich organizatorami była Juvenia. Niestety, w efekcie ulewnych deszczy na płycie boiska od początku tygodnia stała kilkucentymetrowa warstwa wody. Aktualny stan płyty jest na tyle zły, że odwołany został także mecz extraligowy w którym gospodarze podejmować mieli Lechię Gdańsk. Ten mecz odwołano pomimo faktu, że do końca sezonu nie ma już ani jednego wolnego terminu weekendowego do zagospodarowania.
W tej sytuacji pierwsza drużyna RCC przygotowuje się do meczu z drużyną Frogs Warszawa, który rozegrany zostanie sobotę 29 maja w Warszawie, natomiast grupy dziecięce kolejną szansę debiutu będą miały na turnieju w Sosnowcu 5 czerwca.

Warunki pogodowe nie oszczędziły także naszych zawodników na treningach. - W zeszłym tygodniu byliśmy zmuszeni przenieść niektóre zajęcia z murawy na bieżnię, także ze względu na zalegającą wodę. Trudno też ukryć, że zaczynamy odczuwać lekką frustrację, brakiem dostatecznej ilości gry. Między innymi z tego powodu dzień po meczu w Warszawie pojedziemy do Rudy Śląskiej na turniej PLR 7, gdzie szansę gry otrzymają młodsi zawodnicy. Jednocześnie jesteśmy w trakcie organizowania przeciwnika na mecz 6 czerwca w Częstochowie. Z tym także nie jest łatwo - drużyn które chcą grać w klasyczne rugby 15-osobowe a nie występują w rozgrywkach centralnych jest niestety niewiele. Mimo to pozostajemy dobrej myśli - wyjaśnia trener drużyny Mateusz Nowak.

Zobacz też

Wywiad z Mateuszem Nowakiem w portalu...

Rugby w Krzepickim MOW-ie

Piotr Gruszka wspiera Rugby Club Częstochowa!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.