Rugby w Krzepickim MOW-ie

Redakcja / 2010-05-12

W odpowiedzi na zaproszenie, zawodnicy Rugby Club Częstochowa odwiedzili Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Krzepicach, gdzie przeprowadzili prezentację, a także trening rugby dla wychowanków miejscowej placówki.

W spotkaniu udział wzięło czterech reprezentantów Rugby Clubu Częstochowa: Daniel Cechowicz, Maciej Gnych, Piotr Kembłowski i Michał Krzypkowski. Zawodnicy RCC rozpoczęli od prezentacji zasad rugby na sąsiadującym z ośrodkiem boisku, którą śledzili wszyscy wychowankowie placówki, czyli 24 chłopców w wieku 13-18 lat. Następnie chętni mieli okazję wziąć udział w treningu rugby, który obejmował naukę operowania piłką i ustawiania się na boisku. Gdy tylko wychowankowie podchwycili te podstawy, zostali podzielani na dwa zespoły i rozegrali mecz w „paryżankę” (bezkontaktowa odmiana rugby). Zacięty pojedynek zakończył się wynikiem 3:2, a zaangażowanie w grze obronnej budziło podziw wśród zawodników RCC. Na zakończenie wizyty nasi zawodnicy podarowali na rzecz ośrodka piłkę do rugby, aby wychowankowie tam przebywający mieli możliwość kontynuowania przygody z nową dyscypliną sportu.

Entuzjazm z jakim młodzi chłopcy przyjęli rugby obrazuje fakt, że już po pierwszych zajęciach wyszli z propozycją utworzenia w ośrodku sekcji rugby, dodając że nie mogą doczekać się następnego treningu.

Zobacz też

Piotr Gruszka wspiera Rugby Club Częstochowa!

Udany debiut naszych Pań!

Efektowne zwycięstwo RCC w meczu na szczycie II...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.