Piotr Gruszka wspiera Rugby Club Częstochowa!

Redakcja / 2010-05-07

To szczególna sytuacja, gdy sportowiec który w zawodowym sporcie zdobył niemal wszystko co było do zdobycia, dostrzega i wyciąga pomocną dłoń w kierunku tych, którzy są dopiero u progu swojej kariery, a sport stanowi dla nich źródło jedynie satysfakcji i pole do pokonywania własnych słabości.

Piotr Gruszka, choć pochodzi z Kęt, od lat związany jest z Częstochową, którą reprezentował przez szereg lat będąc zawodnikiem AZSu Częstochowa. Dzięki wspomnianym związkom z naszym miastem, siatkarz usłyszał o częstochowskich rugbistach, a co więcej zdecydował się wesprzeć ich działania. Dzięki jego pomocy zawodnicy oraz zawodniczki ze wszystkich sekcji wiekowych zostali wyposażeni w getry sportowe, na których oprócz nazwy Klubu znalazło się logo limitowanej serii odzieży, którą swoim imieniem i nazwiskiem sygnuje sam siatkarz. Zawodnicy z otrzymanego sprzętu korzystają od początku rundy wiosennej, jednak możliwość podziękowania pojawiła się dopiero przy okazji ligowego pojedynku z Biało-Czarnymi Nowy Sącz, który Piotr Gruszka oglądał osobiście. - Jesteśmy wdzięczni za okazane nam wsparcie i bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy uznanie w oczach tak utytułowanego sportowca jakim bez wątpienia jest Piotr Gruszka. Jego kariera może być wzorem wyczynu sportowego i gotowości do poświęceń, czyli tego co stawiamy za cel zawodnikom w naszym Klubie. Wsparcie z jego strony to dla chłopaków także dodatkowa motywacja, bo jeśli z trybun ogląda ich w akcji ktoś taki jak Piotr Gruszka, to po prostu nie wypada grać słabo - relacjonował po meczu Prezes Mateusz Nowak.


Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Udany debiut naszych Pań!

Efektowne zwycięstwo RCC w meczu na szczycie II...

Lider pokonany!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.