Udany debiut naszych Pań!

Redakcja / 2010-05-03

Dobrze w swoim debiucie zaprezentowały się zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa, zdobywając trzecie miejsce w zawodach Touch Rugby, rozegranych przy okazji międzynarodowego turnieju rugby Warsaw 10's.

Panie rywalizowały w formule touch rugby, czyli odmianie rugby pozbawionej gry w kontakcie. W pierwszym meczu Częstochowianki spotkały się z BBRC Łódź. Mecz miał zacięty przebieg, a o porażce zadecydowało jedno przyłożenie, zdobyte przez łodzianki w końcowej fazie meczu. Kolejnym przeciwnikiem naszych rugbistek były młode reprezentantki Tygrysiątek Sochaczew. Dzięki dobrej grze w obronie i umiejętnemu rozgrywaniu piłki, naszym zawodniczkom udało się wykorzystać atut szybkości grającej na skrzydle Sylwii Gołdy, która zdobyła w ten sposób historyczne przyłożenie dla żeńskiej drużyny Rugby Clubu Częstochowa. Co więcej, naszym zawodniczkom udało utrzymać się prowadzenie do końca meczu, w efekcie czego mogły cieszyć się ze swojego pierwszego zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu częstochowianki zmierzyły się z gospodyniami turnieju - Ladies Frogs Warszawa. Mecz obfitował w zaciętą walkę, a żadnej z drużyn nie udało się zdobyć przyłożenia, wobec czego trzecie spotkanie naszych zawodniczek zakończyło się remisem.

Wyniki:
RCC - BBRC 0:1
RCC - Tygrysiątka Sochaczew 1:0
RCC - Ladies Frogs Warszawa 0:0

1. Ladies Frogs Warszawa
2. BBRC Łódź
3. Rugby Club Częstochowa
4. Tygrysiątka Sochaczew

Zobacz też

Lider pokonany!

Zapraszamy na majówkę z II ligą rugby!

Panie gotowe do debiutu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.