Panie gotowe do debiutu

Redakcja / 2010-04-28

Już w tą niedzielę żeńska sekcja Rugby Clubu Częstochowa wyrusza do Warszawy aby walczyć o punkty w rozgrywkach Grand Prix Kobiet 2010. Będzie to solowy debiut naszych zawodniczek w imprezie tego typu.

Solowy debiut z tego względu iż rugbistki RCC miały już okazję występować w zeszłorocznym cyklu Grand Prix ale w składzie połączonym z drużyną Diablic Ruda Śląska. Zawodniczki z Częstochowy jako debiutantki będą grały w uproszczoną wersję rugby zwaną touch rugby lub potocznie „Paryżanką”. Poza Częstochowiankami w grupie drużyn grających w tę odmianę znalazły się zespoły: BBRC Łódź, Warsaw Ladies Frogs, Tygrysiątka Sochaczew, Ladies Lechia Gdańsk II.

W Warszawie Rugby Club Częstochowa będą reprezentować: Sylwia Gołda, Ewa Kotas, Olga Krzypkowska, Kamila Rospondek, Katarzyna Sterna i Ewa Szyler. Niestety zabraknie Magdy Wanarskiej, która nie będzie mogła wystąpić z powodów osobistych.

Zobacz też

Podium i 15 punktów w Zgierzu!

Czas wrócić na boisko

Rugbowe warsztaty dla częstochowskich nauczycieli

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.