Rugbowe warsztaty dla częstochowskich nauczycieli

Redakcja / 2010-04-18

W ostatnią sobotę Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie z myślą o nauczycielach wychowania fizycznego, zorganizował warsztaty, których tematykę stanowiły teoretyczne oraz praktyczne podstawy rugby. Zajęcia z nauczycielami poprowadził szef wyszkolenia Polskiego Związku Rugby - Tomasz Kapustka.

Sukces zazwyczaj ma wielu ojców i nie inaczej było tym razem. Ze strony organizatorów, całą akcję inicjował i koordynował pracownik SOD, a jednocześnie nauczyciel Wychowania Fizycznego z gimnazjum nr 2 - Maciej Hupa, pomoc w "sprowadzeniu" szkoleniowca zapewnił Rugby Club Częstochowa, a same zajęcia perfekcyjnie poprowadził wspomniany już trener Tomasz Kapustka.

W warsztatach wzięło udział kilkunastu nauczycieli ze wszystkich rodzajów placówek od szkół podstawowych po szkoły ponadgimnazjalne. W pierwszej części uczestnicy mieli okazję poznać historię rugby, przepisy, strukturę rozgrywek w Polsce, a także perspektywy rozwoju tak świetnie rysujące się po powrocie rugby na Igrzyska Olimpijskie. Druga część warsztatów odbyła się już na boisku, gdzie trener Kapustka szczegółowo omówił metodykę szkolenia podstawowych elementów, a w prezentacji poszczególnych ćwiczeń na bieżąco pomagali mu w zawodniczki i zawodnicy Rugby Clubu Częstochowa. Na koniec wszyscy wrócili do sali konferencyjnej gdzie podsumowano zajęcia, uczestnikom wręczono materiały szkoleniowe, a kilku szczęśliwców otrzymało sprzęt do wykorzystania na lekcjach w szkołach. Głos zabrał także prezes RCC Mateusz Nowak i przybliżył wszystkim działalność Klubu, szczególnie w zakresie szkolenia, struktury grup wiekowych, oraz naborów do nich. W trakcie prezentacji zaprosił także nauczycieli do współpracy z Klubem oferując możliwość przeprowadzenia pokazów rugby, czy udostępnienia klubowego sprzętu na szkolnych lekcjach W-F. Nauczyciele biorący udział w warsztatach, oprócz wiedzy jak zaprezentować rugby swoim uczniom w szkołach, otrzymali także od SOD stosowne zaświadczenia, które potwierdzają zdobyte doświadczenie. Co więcej, entuzjazm z jakim przyjęto warsztaty wskazuje, że już jesienią możemy spodziewać się kolejnej ich odsłony.

Zobacz też

Żaki po raz pierwszy!

Nie dojdzie do skutku niedzielny pojedynek ligowy

Inauguracja rozgrywek 2 ligi w Częstochowie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.