Nie dojdzie do skutku niedzielny pojedynek ligowy

Redakcja / 2010-04-13

W związku z planowanymi na niedzielę uroczystościami pogrzebowymi pary prezydenckiej, włodarze Klubu nie zwlekali ani chwili z podjęciem decyzji o zmianie terminu ligowego meczu z Biało-Czarnymi Nowy Sącz.

W związku z tragicznymi wydarzeniami, które miały miejsce w miniony weekend, Polski Związek Rugby już kilka dni temu zobligował kluby Extraligi i I ligi do rozegrania meczy nadchodzącej kolejki w niedzielę (zamiast zwyczajowej soboty), jednak w zaistniałej sytuacji można się spodziewać, że cała ligowa kolejka odbędzie się w zupełnie innym terminie. Nowej daty rozegrania meczu szukać będą także kluby z Częstochowy i Nowego Sącza, a ważne w tym kontekście będą ostateczne terminy zawodów organizowanych przez Biało-Czarnych: Turnieju PLR7, który miał odbyć się pierwotnie 11.04, oraz półfinału Mistrzostw Polski Juniorów Rugby7, który od pewnego czasu "wędruje" w kalendarzu rozgrywek pomiędzy 24.04 a 02.05. Dla Częstochowian od dłuższego czasu priorytetem pozostają rozgrywki piętnastoosobowe, a plan na rundę wiosenną był taki by rozegrać przynajmniej 5 meczy "o punkty", jak czynią to zespoły z I ligi. Pozostaje więc mieć nadzieję, że pozytywny efekt przyniosą starania działaczy w zakresie organizacji przeciwnika dla drużyny na kolejne tygodnie kwietnia, o których w takiej sytuacji z przyjemnością powiadomimy na stronie internetowej.

Przypominamy także, że treningi we wszystkich grupach wiekowych odbywają się w tym tygodniu zgodnie z harmonogramem.

Zobacz też

Inauguracja rozgrywek 2 ligi w Częstochowie

Rugby także w częstochowskich szkołach...

RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.