Od dziś: Sir Iain Alexander!

Michał Krzypkowski / Mateusz Nowak /Krzysztof / 2010-04-01

Z nieukrywanym zaskoczeniem i radością odebraliśmy informację jaka dziś do nas dotarła z Wielkiej Brytani. Nasz zawodnik – Iain Alexander, z pochodzenia Szkot, odebrał z samego rana akt nadania szlachectwa z rąk królowej Elżbiety II. Uroczystość ta odbyła się w pałacu Buckingham w Londynie.

Jestem bardzo wzruszony i zadowolony. Przyznanie szlachectwa za szerzenie wartości i wiedzy na temat kultury brytyjskiej wśród młodych ludzi w Europie, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Poza tym miałem przyjemność osobiście poznać królową, a to dla każdego Brytyjczyka niezapomniane przeżycie. Cała moja rodzina jest ze mnie dumna. – powiedział nam w rozmowie telefonicznej Iain.

W drużynie wszyscy są zachwyceni tą wiadomością. Jeden z zawodników młyna zapytany przez nas, czy na najbliższym treningu, będzie się zwracał do Iaina per Sir, odparł - Nie mam innego wyjścia, muszę uszanować zaszczyt którym został obdarzony Janek.

Jednak wyróżnienie to także trudności administracyjne dla Klubu. - Musimy błyskawicznie zaktualizować wszystkie dokumenty, a w szczególności licencję Iaina, tak by ujęty został nadany mu tytuł "Sir" - wyjaśnia sekretarz Klubu Jakub Mitek. Jeśli Klub nie zmieści się w terminach zawodnik nie zostanie dopuszczony do rozgrywek.

Powyższa publikacja to (niestety) żart primaaprilisowy!

Zobacz też

RCC Mistrzem Polski w rugby13!!

Udany wyjazd do Jarocina

Kolejny test w Jarocinie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.