Rugby na turnieju Racovia Cup

Kasia Sterna / 2010-02-20

Już jutro w ramach organizowanego przez kibiców Rakowa Częstochowa turnieju piłkarskiego Racovia Cup 2010 rugbiści częstochowskiego klubu po raz kolejny będą mieli okazję do doskonałej promocji swojej dyscypliny sportu. O 13:45 w Klubie Politechnik zawodnicy i zawodniczki RCC zaprezentują wszystkim zgromadzonym podstawowe elementy rugby i będą gorąco zachęcać do spróbowania swoich sił podczas zimowego naboru do drużyny.

Rugbiści i rugbistki RCC mają przed sobą dość trudne zadanie aby choć trochę przekonać do swojej dyscypliny zagorzałych fanów piłki nożnej, jednak patrzą na dynamiczny rozwój rugby w Polsce wydaje się, że nie stoją na straconej pozycji. Biorąc pod uwagę, że niektórzy fani Rakowa odwiedzali już stadion przy ul. Kopalnianej gdzie rugbiści rozgrywają swoje spotkania jest szansa, że uda się zachęcić jeszcze większą rzeszę kibiców do rozpoczęcia swojej przygody z „jajowatą piłką.”

Warto wspomnieć, że podczas turnieju oprócz dobrej zabawy nie zabraknie okazji do pomocy najbardziej potrzebującym w trakcie turnieju przeprowadzona zostanie zbiórka niezniszczonej odzieży dla Przytuliska dla bezdomnych rodzin prowadzonego przez częstochowski Caritas.

Racovia Cup 2010 20-21.02.2010r.
Pokaz Rugby Clubu Częstochowa 21.02.2010r, godzina 13:45
Klub Politechnik
Aleja Armii Krajowej 23/25, Częstochowa

Zobacz też

Wiosenne granie rozpocznie się w Ostravie

Dwóch zawodników RCC weźmie udział w...

RCC TV: Przeżyjmy to jeszcze raz - PLR 7 w...

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.