Wiosenne granie rozpocznie się w Ostravie

Redakcja / 2010-02-17

Zimowa aura, choć niezbyt dla rugbistów sprzyjająca, nie zakłóca ciężkich przygotowań do sezonu. Co więcej, już wkrótce przed zawodnikami Rugby Club Częstochowa pierwsza w tym roku okazja do sprawdzenia swoich sił. Rugbiści wybierają się do Czech, gdzie 28 lutego wystąpią w turnieju Ostrava Winter Cup 2010 w klasycznej 15-osobowej odmianie rugby.

W turnieju rywalizowały będą równolegle drużyny seniorów oraz łączone składy kadetów i juniorów. Międzynarodową obsadę zapewnią drużyny z Czech, Polski i Słowacji. Wśród rywali pierwszej drużyny będą m.in. Biało - Czarni Nowy Sącz z którymi nasi zawodnicy rywalizują w rozgrywkach ligowych. W kategorii młodzieżowej częstochowianie połączą siły z zawodnikami klubu UKS Karb Bytom i wystawią wspólną drużynę.

Turniej będzie istotnym punktem w przygotowaniach drużyny do rozgrywek II ligi, a młodsi zawodnicy będą mieli jedną z rzadkich okazji sprawdzenia się w rywalizacji z rówieśnikami. - Oczywiście wynik ma znaczenie drugorzędne. Jesteśmy cały czas w okresie przyjmowania dużych obciążeń treningowych. Nie planujemy w związku z udziałem w turnieju jakichkolwiek modyfikacji w planie przygotowań, a więc nie liczę, że w Czechach zawodnicy będą wypoczęci i rześcy - wyjaśnia trener drużyny Mateusz Nowak.

W turnieju seniorskim wystąpią:
- RC Ostrava
- RC Czestochova
- RC Havířov
- Biało - Czarni Nowy Sacz

W turnieju U-19 wystąpią:
- Juvenia Krakow
- RC Ostrava
- Biało - Czarni Nowy Sacz
- RC Havířov
- RC Częstochowa & UKS Bytom
- RC Dragon Brno

Zobacz też

Dwóch zawodników RCC weźmie udział w...

RCC TV: Przeżyjmy to jeszcze raz - PLR 7 w...

"Sukces buduje się małymi krokami"

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.