Inauguracja coraz bliżej

Redakcja / 2008-03-21

Wielkimi krokami zbliża się, zaplanowany na 12 kwietnia - pierwszy wiosenny turniej PLR7 w Nowym Sączu. Skuteczny występ w tych zawodach to pierwszy krok do uzyskania awansu do turnieju finałowego, który jest priorytetem drużyny na najbliższe półrocze. A kto będzie reprezentował drużynę w Nowym Sączu ?

Działania na rzecz rozpropagowania rugby w Częstochowie zaowocowały w ostatnich miesiącach dołączeniem do drużyny dość licznej grupy nowych zawodników. Trudno jednak dziś wyrokować czy ktokolwiek spośród nich będzie gotowy aby zadebiutować w rozgrywkach ligowych. Już teraz wiemy natomiast, że w Nowym Sączu z przyczyn rodzinnych nie wystąpi podstawowy łącznik młyna naszej drużyny - Jakub Mitek. Zawodników którzy mogą zastąpić go na tej pozycji jest niewielu, bo i rola jaką spełnia na boisku "dziewiątka" jest kluczowa. Ostateczna decyzja w sprawach kadrowych należeć będzie do trenera, który ogłosi skład 30.03.
Miejmy nadzieję, że regularne treningi prowadzone przez całą zimę przyniosą oczekiwany efekt i częstochowianie z małopolski powrócą z tarczą. Jednego możemy być pewni już dziś - na pewno nie będzie łatwo. Faworytem turnieju będą gospodarze. Ze względu na małą odległość można się również spodziewać rugbistów Kolibra Sosnowiec, z którymi zdecydowanie przegraliśmy na ostatnim jesiennym turnieju w Sochaczewie. Drużyna z Sosnowca gra szybkie techniczne rugby i kiedy tylko może prowadzi grę ręką. Kolejna drużyna, z która mecze nie budzą najlepszych dla częstochowian wspomnień i to niekoniecznie z powodów sportowych jest PNiG Jasło. Udział w turnieju zapowiedział także RC Ruda Śląska, a z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć można przyjazd dwóch krakowskich drużyn. Co ważne, zespoły z Rudy Śląskiej, Nowej Huty i Jasła są naszymi bezpośrednimi rywalami w walce o czołową ósemkę PLR7, która w lipcu zagra w finale w Unisławiu. Tym istotniejszy będzie rezultat, jaki 12. kwietnia osiągną nasi zawodnicy.

Tabela Polskiej Ligi Rugby 7 przed rundą wiosenną:
1/Koliber Sosnowiec 39 punktów
2/Unislavia Unisław 31
3/Alfa II Bydgoszcz 27
4/Biało-Czarni II Nowy Sącz* 25
5/AZS AWF II Katowice* 20
6/Orkan I Sochaczew 18
7/Orkan II Sochaczew* 18
8/PNiG I Jasło 14
9/Rugby Club Częstochowa 13
10/Pogoń Siedlce 12
11/Nowa Huta Rugby Klub 11
12/RC Ruda Śląska 10

*- nie są brane pod uwagę w klasyfikacji do turnieju finałowego.

Zobacz też

Znamy termin i przeciwników w półfinale...

Wiosenne testy

Rejestracja zakończona!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.