Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Katarzyna Sterna / 2010-01-11

Rugbyści i rugbystki częstochowskiego klubu po raz pierwszy zagrali razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W Cinema City Wolność, które było w tym roku jednym ze sztabów WOŚP, zachęcali kinomanów do wrzucenia symbolicznej złotówki na rzecz dzieci z chorobami onkologicznymi.

Rugby Club Częstochowa zorganizował mały pokaz elementów gry prezentując na czym polega wachlarz, szarża, formacja młyna i autu. Każda osoba, która wsparła WOŚP mogła zostać przez naszych zawodników „wyniesiona do autu”, spróbować swoich sił w starciu z treningowym wałkiem lub wziąć udział w różnych konkursach w których nagrodami były kalendarze RCC. Punktem kulminacyjnym była jednak licytacja piłki do rugby i dwóch kalendarzy. Swój niecodzienny talent licytatorski objawił przy tej okazji Michał Krzypkowski, który w bardzo skuteczny sposób nakłaniał uczestników do podbijania cen. Wylicytowane kwoty zasiliły konto XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zobacz też

Czy rugbiści wylądują w końcu na "swoim"?

Rugbiści wznowili treningi

Wesołych Świąt!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.