Rugbiści wznowili treningi

Redakcja / 2010-01-02

W umiarkowanie sprzyjających warunkach atmosferycznych do treningów wrócili rugbiści RCC. Zawodnikom nie przeszkodziły gęsto padający mokry śnieg, i oblodzona bieżnia. Motywacja i głód treningu są duże. - zacierał ręce trener Mateusz Nowak.

Pierwsze zajęcia miały dość spokojny charakter, aby zawodnicy mogli płynnie wejść w okres przygotowawczy po przerwie w treningach. Czasu na "budzenie się" nie będzie jednak zbyt wiele, bo przed zawodnikami naprawdę ciężka praca. Przez styczeń rugbiści budować będą niezbędną dla realizacji dalszych celów bazę tlenową, ale już od lutego nacisk będzie stopniowo przesuwany na kształtowanie wytrzymałości charakterystycznej dla wysiłku występującego w trakcie meczu rugby. Równolegle zawodnicy realizują trening na siłowni, a w późniejszym okresie wejdą na salę gimnastyczną i matę zapaśniczą.

Głód wspólnego treningu był tak duży, że po pierwszych zajęciach zawodnicy zagrali jeszcze ok. 20 minut w "Paryżankę". Pierwsze przyłożenie w roku 2010 zdobył Jakub Jakubczak.

Przypominamy także o trwającym naborze do drużyny. Szczegóły tutaj - http://www.rcc.czest.pl/index.php?p=read_story&id=110

Zobacz też

Wesołych Świąt!

RCC TV: RC Częstochowa - Juvenia II Kraków

Rugby na siatkarskim parkiecie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.