Rugby na siatkarskim parkiecie

Katarzyna Sterna / 2009-12-19

W czwartkowy wieczór zawodnicy i zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa stanęli na jednym parkiecie z siatkarskimi gwiazdami AZSu Częstochowa i Skry Bełchatów. Spotkanie tak utytułowanych drużyn siatkarskiej PlusLigi było doskonałą okazją do promocji częstochowskiego rugby.

Wszyscy kibice którzy przybyli do Hali Polonia otrzymali przed wejściem ulotki, które wstępnie przygotowały ich na występ oraz przybliżyły zasady gry w rugby i historię RCC. Rugbiści podczas przerw między setami zaprezentowali podstawowe elementy gry takie jak wachlarz, szarżę, formację młyna i autu. Prezentowane elementy oraz podstawowe informacje o dyscyplinie precyzyjnie tłumaczył trener Mateusz Nowak, który po pokazie powiedział:
„Mecze pomiędzy drużynami z Częstochowy i Bełchatowa zawsze zapełnia Halę Polonia po brzegi, dlatego była to doskonała okazja do promocji naszej drużyny jak również całej dyscypliny. Mamy nadzieję, że tego typu pokaz zachęci wiele osób do przyjścia na mecze oraz do spróbowania swoich sił na boisku, a taką możliwość stworzy zimowy nabór do drużyny.”

Z tego miejsca Rugby Club Częstochowa serdecznie dziękuje włodarzom klubu AZS Częstochowa, którzy stworzyli możliwość do zorganizowania takiego pokazu.

Autor zdjęć: Jarosław Respondek

Zobacz też

Wystartował zimowy nabór do Rugby Club...

Siatkarski hit i... rugby

Rugby w Decathlonie

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.