Rugby na siatkarskim parkiecie

Katarzyna Sterna / 2009-12-19

W czwartkowy wieczór zawodnicy i zawodniczki Rugby Clubu Częstochowa stanęli na jednym parkiecie z siatkarskimi gwiazdami AZSu Częstochowa i Skry Bełchatów. Spotkanie tak utytułowanych drużyn siatkarskiej PlusLigi było doskonałą okazją do promocji częstochowskiego rugby.

Wszyscy kibice którzy przybyli do Hali Polonia otrzymali przed wejściem ulotki, które wstępnie przygotowały ich na występ oraz przybliżyły zasady gry w rugby i historię RCC. Rugbiści podczas przerw między setami zaprezentowali podstawowe elementy gry takie jak wachlarz, szarżę, formację młyna i autu. Prezentowane elementy oraz podstawowe informacje o dyscyplinie precyzyjnie tłumaczył trener Mateusz Nowak, który po pokazie powiedział:
„Mecze pomiędzy drużynami z Częstochowy i Bełchatowa zawsze zapełnia Halę Polonia po brzegi, dlatego była to doskonała okazja do promocji naszej drużyny jak również całej dyscypliny. Mamy nadzieję, że tego typu pokaz zachęci wiele osób do przyjścia na mecze oraz do spróbowania swoich sił na boisku, a taką możliwość stworzy zimowy nabór do drużyny.”

Z tego miejsca Rugby Club Częstochowa serdecznie dziękuje włodarzom klubu AZS Częstochowa, którzy stworzyli możliwość do zorganizowania takiego pokazu.

Autor zdjęć: Jarosław Respondek

Zobacz też

Wystartował zimowy nabór do Rugby Club...

Siatkarski hit i... rugby

Rugby w Decathlonie

Już niedługo...

Nie przegap

Fakty i mity kobiecego rugby

Czy kiedykolwiek pomyślałaś, że mogłabyś dołączyć do żeńskiej drużyny rugby, ale w głowie od razu pojawiało się milion kontrargumentów? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, najwyższy czas poznać fakty i mity odnośnie kobiecej odmiany tego sportu. Może to Ty...

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

Kto może grać w rugby?

Każda z dyscyplin sportowych preferuje zawodników o określonych cechach fizycznych. Nie inaczej jest w rugby. Stereotyp, że w rugby odnajdują się zawodnicy o ogromnej posturze jest po części prawdziwy, ale... drużyna złożona tylko z takich osiłków przegrywałaby mecz za meczem....

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.