Wystartował zimowy nabór do Rugby Club Częstochowa!

Redakcja / 2009-12-17

Tradycyjnie, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, Rugby Club Częstochowa ogłasza nabór do drużyny. Zapisy potrwają do końca lutego i co ciekawe po raz pierwszy obejmują zarówno sekcję męską jak i damską.

Do kogo adresowany jest nabór?
W styczniu treningi wznawia pierwsza drużyna seniorów, a także juniorzy i kadeci. Oznacza to że do drużyny dołączyć może każdy począwszy od urodzonych w roku 1994, bez górnej granicy wieku. Nabór prowadzony jest zarówno do sekcji męskiej jak i damskiej!
Młodsze roczniki (95,96,97,98,99) - będą miały osobny nabór i rozpoczną treningi w kwietniu!

Jakie są wymagania wstępne?
Nie ma żadnych poza chęciami do treningu i gry! Zdajemy sobie sprawę, że sport ten nie jest jeszcze bardzo popularny w naszym kraju, dlatego nie oczekujemy od nowych zawodników szczególnej znajomości przepisów i specyfiki rugby. Zaprezentujemy je dokładnie w trakcie treningów. Dla nas istotny jest zapał.
Jeśli już teraz chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej, zapraszamy do działu "O rugby".

Czy rugby to niebezpieczny sport?
Nie! W rugby nie trzeba używać żadnych twardych ochraniaczy. Przepisy dopuszczają kontakt między zawodnikami, ale gwarantują bezpieczeństwo na boisku, a dowodem tego niech będzie fakt, że w rugby grają wszyscy począwszy od najmłodszych dzieci.

Do kiedy trwa nabór?
Nabór trwa tylko do końca lutego 2010. Wynika to z prostego faktu, że chcemy zgromadzić razem wszystkie osoby zaczynające grę i prowadzić dla nich część zajęć osobno.

Jak mogę dołączyć do drużyny?
Wystarczy przyjść na którykolwiek trening w styczniu. Im wcześniej tym lepiej. Treningi wznawiamy 2.01.2010 (sobota). Począwszy od tego dnia trenować będziemy w każdą sobotę o 13:00 i niedzielę o 9:00 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego. Oprócz tego każdy zawodnik otrzyma indywidualny plan treningowy na siłownię i jeśli tylko będzie zainteresowany będzie mógł za darmo korzystać z klubowej siłowni bez ograniczeń.

Ile wynosi składka członkowska? Jakie inne koszta będę musiał ponieść?
Wpisowe wynosi 15 zł, składka członkowska (od następnego miesiąca po wpisowym) wynosi 10 zł. Oczywiście nie trzeba nic płacić na pierwszym treningu. Każdemu dajemy czas na poznanie rugby i podjęcie spokojnej decyzji.
Oprócz tego nie trzeba ponosić żadnych innych kosztów. Do gry w rugby nie używa się żadnych ochraniaczy - wystarczy koszulka, spodenki, płaskie buty i korki, a zimą po prostu cieplejsze ubranie. Rugby to sport masowy - minimum sprzętu, minimum kosztów - maksimum gry i satysfakcji.

Co dalej?
Jeśli zdecydujesz się zostać zawodnikiem RCC będziesz trenować na profesjonalnych obiektach sportowych (murawa, bieżnia, sala, siłownia, mata zapaśnicza) pod wodzą wykwalifikowanych szkoleniowców. Będziesz mógł grać w oficjalnych rozgrywkach ligowych, jeździć na turnieje swojej kategorii wiekowej i mierzyć się z drużynami z całej Polski.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
e-mail: klub@rcc.czest.pl
tel: +48 510 120 388
Przypominamy, że czas trwania naboru jest ograniczony.

Zobacz też

Siatkarski hit i... rugby

Rugby w Decathlonie

Owocne szkolenie w Poznaniu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.