Siatkarski hit i... rugby

Redakcja / 2009-12-14

Już w najbliższy czwartek częstochowscy rugbiści po raz kolejny promować będą swoją dyscyplinę sportu. Tym razem okazją do tego będzie hitowy pojedynek Polskiej Ligi Siatkówki pomiędzy drużynami z Częstochowy i Bełchatowa. W trakcie przerw między setami na zapewne wypełnionej po brzegi Hali Polonia publiczność pozna zasady rugby, zobaczy szarżę, młyn, aut oraz dowie się o rozpoczynającym się naborze do drużyny.

Rzadko kiedy w Polsce rugby ma okazję stanąć na jednej scenie ze sportowcami tego kalibru co Bartosz Kurek, Michał Winiarski czy Piotr Nowakowski, którzy kilka miesięcy temu wywalczyli dla Polski Mistrzostwo Europy w siatkówce. Tym bardziej więc zawodnicy RCC powinni traktować czwartkową możliwość prezentacji jako swego rodzaju wyróżnienie. Rugbistów na parkiecie zobaczymy w trakcie przerw między setami. Czasu nie będzie zbyt wiele, ale postaramy się wykorzystać go na 100%, pokazać wszystkie najważniejsze elementy gry, oraz zachęcić jak największą rzeszę ludzi do skorzystania z rozpoczynającego się w styczniu naboru do drużyny.

AZS Częstochowa - Skra Bełchatów 17.12.2009, godz. 20:30
Częstochowa, Hala Polonia, ul. Dekabrystów 43

Autor zdjęcia: Jarosław Respondek

Zobacz też

Rugby w Decathlonie

Owocne szkolenie w Poznaniu

Kalendarze RCC na 2010 rok już w sprzedaży!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.