Owocne szkolenie w Poznaniu

Redakcja / 2009-12-09

Korzystając z zaproszenia Polskiego Związku Rugby dwójka częstochowskich szkoleniowców wzięła udział w konferencji szkoleniowej w Poznaniu przeprowadzonej w dniach 3.12-06.12. Zajęcia poprowadził znakomity francuski trener Riadh Djait, a reprezentujący RCC Mateusz Nowak i Piotr Kembłowski mogli uczyć się na czym polega nowoczesne rugby w trakcie wykładów i zajęć praktycznych na boisku.

Szkolenie zgromadziło ponad dwudziestu reprezentantów klubów z całej Polski, a od strony organizacyjnej wszystko na ostatni guzik zapiął Krajowy Oficer Rozwoju Tomasz Kapustka. Warto także wspomnieć, że w Poznaniu swoją przedstawicielkę miało kobiece środowisko rugby, w postaci reprezentantki Polski i zawodniczki Arki Gdynia - Agnieszki Walczyk.
- Prowadzący konferencję trener, największy nacisk w swoim przekazie kładł na organizację gry zarówno w obronie jak i ataku, oraz metodykę nauczania i podejście do zawodników. Cenne były także jego uwagi na temat techniki gry w przegrupowaniu oraz zachowania zawodników bezpośrednio po szarży - relacjonuje Mateusz Nowak. Posiadający licencję edukatora IRB francuski szkoleniowiec, który na co dzień pracuje z zawodnikami z regionu Rhone-Alpes, wywarł duże wrażenie posiadanym doświadczeniem. Za komentarz niech starczy fakt, że pracował z takim sławami światowego rugby jak Sebastian Chabal, Lionel Nallet czy Morgan Parra - mówi Piotr Kembłowski. Obaj szkoleniowcy zapewniają że zdobyte doświadczenie wykorzystają już w styczniu, kiedy nasi zawodnicy wrócą do regularnych zajęć rozpoczynając okres przygotowawczy przed rundą wiosenną.

Autor zdjęć - Mariusz Świerczyński

Zobacz też

Kalendarze RCC na 2010 rok już w sprzedaży!

Czas na nagrody...

Najmłodsi także będą grali w rugby!

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.