Czas na nagrody...

Redakcja / 2009-11-29

Przerwa w rozgrywkach okazała się okazją do podsumowania sportowej strony minionych miesięcy oraz wytyczenia celów na kolejną rundę rozgrywek. Na zorganizowanym w tym celu spotkaniu pierwszej drużyny przyznano także wyróżnienia zawodnikom RCC za postawę na boisku w mijającym roku.

Nagrody przyznano w trzech kategoriach: Najlepszy zawodnik 2009, Największy postęp 2009 oraz Najlepszy debiut 2009. Poniżej prezentujemy sylwetki laureatów:

Najlepszy zawodnik 2009: Michał Krzypkowski (ur. 1988, wiązacz) - lider formacji młyna, stanowi jedno z kluczowych ogniw na boisku, od których zależy sposób i tempo gry całej drużyny. Jego największym atutem jest wszechstronność: stanowi pewny punkt formacji autowej, aktywnie pracuje zarówno w wąskiej grze ofensywnej jak i obronie w której dysponuje bardzo nieprzyjemną dla rywala szarżą. Do tego dołożył jeszcze kilkanaście przyłożeń w II lidze oraz w roli skrzydłowego na turniejach siódemkowych.

Największy postęp 2009: Kamil Skowron (ur. 1992, 2/3 linia młyna) - zawodnik, który w trakcie tego roku wywalczył sobie pewne miejsce w pierwszej drużynie, stopniowo przechodząc z pierwszej lini młyna (2008), przez drugą (wiosna 2009) by skończyć jako etatowa "szóstka" (rwacz) w udanej dla drużyny rundzie jesiennej. Oprócz tego zaliczył występ w barwach Juvenii Kraków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Duża liczba startów zaprocentowała wyraźnym progresem umiejętności i zdolnością do "czytania gry". - Wyróżnienie było dla mnie miłą niespodzianką, ukoronowaniem roku w którym zdobyłem wiele doświadczenia. Kluczem do sukcesu jest dla mnie zaangażowanie i jakość pracy na na treningach - powiedział po otrzymaniu pamiątkowego pucharu Kamil.

Najlepszy debiut 2009: Grzegorz Szkopiak (ur. 1993, łącznik młyna/skrzydłowy) - jest jednym z kilku młodych zawodników, którzy dołączyli do drużyny na początku 2009 roku, a już mocno zaznaczają swoje aspirację do gry na wysokim poziomie. Mimo skromnego wieku, dobrze czuje się w odpowiedzialnej roli łącznika młyna, nawet gdy przychodzi pokrzykiwać mu na... starszych o kilkanaście lat zawodników młyna! Wspomnieć należy o innych atutach jak motoryka czy koordynacja ruchowa, dzięki którym nie powinno dziwić przyłożenia zdobyte w turniejach siódemkowych w starciach z dużo bardziej doświadczanymi drużynami.

Wkrótce na stronie podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu RCC.

Zobacz też

Najmłodsi także będą grali w rugby!

Debiut częstochowskich arbitrów

RCC TV: Biało-Czarni Nowy Sącz - RC Częstochowa

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.