Najmłodsi także będą grali w rugby!

Redakcja / 2009-11-24

Już nadchodzącą wiosną, kiedy tylko pogoda pozwoli wznowić treningi na murawie, Rugby Club Częstochowa planuje rozpoczęcie działalności przez sekcję żaków. Do tej pory w Klubie szkolono kadetów i juniorów. Inwestycja w najmłodszych ma zaprowadzić do stanu w którym częstochowski Klub będzie szkolił rugbistów począwszy od 11 roku życia.

Rugby rozwija się w Polsce coraz szybciej, wersja siedmioosobowa trafiła do programu Igrzysk Olimpijskich, na znaczeniu zyskuje odmiana kobieca. - Wszystko to sprawia, że jest to już najwyższa pora aby postawić mocno na szkolenie młodzieży i kiedyś dochować się talentu na miarę Reprezentacji Polski - nie kryje ambitnych planów Prezes Klubu Mateusz Nowak. Sekcja żaków, choć swoją działalność rozpocznie zapewne dopiero w kwietniu 2010 już dziś jest tematem szerokich działań działaczy. - Chcemy być przygotowani do tego przedsięwzięcia w 100% zanim jeszcze ruszy. Drużynę poprowadzi Piotr Kembłowski, który w tym roku zdobył uprawnienia instruktora rugby i ma doświadczenie pedagogiczne wyniesione z pracy w szkołach. Dzięki wydatnej pomocy Śląskiego Okręgowego Związku Rugby mamy już solidne zaplecze sprzętowe z myślą tylko o najmłodszych zawodnikach. Dość powiedzieć, że udało nam się zorganizować dla żaków używane koszulki do rugby, mimo że sekcja jeszcze nie ruszyła. To obrazuje jakim zaufaniem jesteśmy darzeni jako Klub w regionie.
Zanim jednak najmłodsi trafi w szeregi Klubu, działaczy czeka w nowym roku zorganizowanie naboru połączonego z pokazami rugby w częstochowskich szkołach podstawowych. Celem jest oczywiście dotarcie do jak największej rzeszy dzieci. Grupa, która ruszy w tym roku będzie składać się z uczniów z klas 4-6. Mile widziani są zarówno chłopcy jak i dziewczęta, gdyż w najmłodszych kategoriach wiekowych wolno im rywalizować wspólnie. - Wynika to z faktu, że rugby dzieci funkcjonuje na uproszczonych zasadach. Nacisk kładzie się na umiejętność operowania piłką, zwinność, spryt i polot - tłumaczy Piotr Kembłowski. Zawody odbywają się w formie turniejowej w atmosferze pikniku i wspólnej zabawy. - Taki właśnie rugbowy piknik dla młodzieży marzy nam się w Częstochowie. Oczywiście z udziałem młodych rugbistów w zielono-czarnych strojach - kończy Prezes.

Zobacz też

Debiut częstochowskich arbitrów

RCC TV: Biało-Czarni Nowy Sącz - RC Częstochowa

Mecz z Rabą dopiero na wiosnę

Już niedługo...

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Podsumowanie sezonu 2019/20 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo krótki, bo zaledwie tak naprawdę trzymiesięczny sezon 2019/2020. Spowodowane to było oczywiście pandemią koronawirusa, przez którą praktycznie nie odbyła się runda wiosenna (z reguły intensywniejsza niż jesień). Nasz Klub został ostatecznie sklasyfikowany na 18....

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2019/20

Przez pandemię koronawirusa rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2019/2020 zakończyły się przedwcześnie. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Mini-przewodnik po zasadach rugby

"Fajnie to wygląda, ale za bardzo nie wiem, o co chodzi". Mieliście kiedyś takie przemyślenia, oglądając mecz rugby? Mamy nadzieję, że nigdy więcej ich nie będzie po przeczytaniu naszego krótkiego streszczenia zasad gry.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.