Debiut częstochowskich arbitrów

Redakcja / 2009-11-22

Emocje sportowe z udziałem Rugby Clubu Częstochowa dobiegły w tym roku już do końca, jednak nie oznacza to, że zawodnicy i działacze zupełnie odpoczywają. Przerwa w treningach na murawie, która potrwa do stycznia, dała szansę dwóm reprezentantom RCC sprawdzenia się w nowej roli - rugbowych arbitrów.

Mowa o Macieju Gnychu i Mateuszu Nowaku, którzy na początku roku zdobyli wstępne uprawnienia w szkoleniu organizowanym przez Okręgowy Związek Rugby. Okazją do sprawdzenia umiejętności był Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży rozegrany w sobotę Sosnowcu. W zawodach z tego cyklu rywalizują miniżacy, żacy oraz młodzicy, a więc dzieci w wieku od 11 do 16 lat. - Wydaję mi się, że to najlepsze zawody dla arbitra który jest na początku swojej przygody z sędziowskim rzemiosłem - relacjonuje Maciej Gnych. - W najmłodszych kategoriach część zasad jest uproszczona, a chodzi głównie o to aby dzieci zaznajamiać stopniowo ze specyfiką gry i dać im jak najwięcej radości i satysfakcji. Nie ma takiej presji na wynik, chodzi tu głównie o udział i zabawę. Obaj sędziowie deklarują, że jeśli tylko kolejne turnieje nie będą kolidowały z rozgrywkami RCC chętnie będą w nich uczestniczyć w roli boiskowych "rozjemców". W końcu tylko w ten sposób zdobywać mogą niezbędne w tym w tej pracy doświadczenie.
Warto także wspomnieć, że we wspomnianym turnieju rywalizację we wszystkich kategoriach wiekowych wygrali młodzi rugbiści z klubu Gorce Raba Niżna.

Zobacz też

RCC TV: Biało-Czarni Nowy Sącz - RC Częstochowa

Mecz z Rabą dopiero na wiosnę

Przegrana w Nowym Sączu

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.