Rejestracja zakończona!

Tomasz Ociepa / 2008-03-01

Rugby Club Częstochowa dnia 22 lutego został decyzją prezydenta miasta Częstochowy dodany do ewidencji klubów sportowych działających na terenie miasta. Zakończył się w ten sposób proces rejestracji naszego klubu jako stowarzyszenia kultury fizycznej. Prezesem klubu został - zgodnie z oczekiwaniami - wybrany Mateusz Nowak, a skład trzyosobowego zarządu uzupełniają: Jakub Mitek oraz Tomasz Ociepa. Ciało Komisji Rewizyjnej stanowią: Michał Kuczyński (przewodniczący), Sergiusz Radecki oraz Michał Nowak.

Przypomnijmy, że osobowość prawna klubu jest jednym z wymogów Polskiego Związku Rugby umożliwiającym kontynuację udziału w rozgrywkach PLR 7. Ponadto, daje to szansę ubiegania się o dotacje z budżetu miasta, a także otwiera drogę do pozyskania ewentualnych sponsorów.

Decyzja Prezydenta Częstochowy o dopisaniu do ewidencji klubów sportowych stowarzyszenia kultury fizycznej "Rugby Club Częstochowa". Dokument prezentuje prezes klubu.

Zobacz też

Wiosenne testy

1500 km. w drodze do finału !

Znamy kalendarz rozgrywek na rundę wiosenną

Już niedługo...

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Częstochowie

5.10.2019

dowiedz się więcej

Tabela

2 Liga Rugby

1. RC Ruda Śląska (3) 15
2. RC Częstochowa (2) 5
3. Biało-Czarni Nowy Sącz (2) 5
4. Wataha Zielona Góra (3) 5
5. Miedziowi Lubin (2) 1
Dowiedz się więcej

Nie przegap

Obóz Młodzika w Mikoszewie [Raport]

Za nami pierwszy w historii Rugby Clubu Częstochowa letni obóz sportowy. W Mikoszewie przez tydzień czasu trenowała nasza drużyna młodzików. Odbyła ona w sumie osiem dwugodzinnych jednostek treningowych, które pomogły podnieść poziom sportowy zawodników. Poniżej przedstawiamy w...

Podsumowanie sezonu 18/19 w Szkółce Rugby

Za nami bardzo ciężki, ale i pełen bezcennych doświadczeń sezon 2018/19. Po turnieju finałowym rozegranym w Łodzi, Rugby Club Częstochowa zajął ostatecznie 13. miejsce w klasyfikacji końcowej Turniejów Dzieci i Młodzieży. Natomiast w swoim debiutanckim sezonie drużyna młodzika...

Podsumowanie rozgrywek szkolnych 2018/19

Zakończyły się rozgrywki szkolne w Częstochowie i w Polsce w sezonie 2018/2019. Poniżej pokusimy się o ich telegraficzne streszczenie na poziomie miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.

RCC w social media

O RCC w mediach

„5 lat RCC” – czyli z pasją przez świat już od 5 lat!

Źródło: Radio Jura

Częstochowscy rugbiści piątą drużyną w Polsce. Kibice byli pod wrażeniem

Źródło: Gazeta Wyborcza (8.07.2014)

Rugby – jedyny prawdziwy zespołowy sport walki

Źródło: czestochowskie24.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone dla RCC. Wykorzystywanie bez zgody Klubu materiałów opublikowanych na stronie jest bezwzględnie zabronione.
Created by agencja marketingowa Niebieski Lis.